Які товари експортують українські агровиробники в Казахстан

Українські агровиробники найбільше експортують в Казахстан виробів з зерна та хлібних злаків, натомість з Казахстану імпортують в Україну тютюн, рибу та какао-боби.

Про це повідомив на своїй сторінці у facebook Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

"Ми зацікавлені в розширені співпраці з нашими постійними партнерами як на Заході так і на Сході. Ми активно відкривали нові ринки та системно нарощували співпрацю з вже існуючими партнерами. Наприклад, одним із найбільших партнерів України серед країн СНД Казахстаном. Наші держави мають багаторічні торговельні відносини та тісні економічні зв'язки, тому партнерство з Казахстаном у сфері сільського господарства залишається важливим напрямом діяльності Мінагрополітики", - йдеться у повідомлені.

За 11 місяців 2015 року товарообіг між Україною та Казахстаном склав 233 мільйонів доларів.

При цьому частка експорту дорівнює 224 мільйонів доларів, імпорту - 9 мільйонів доларів.

Найбільше українські агровиробники експортують в Казахстан вироби із зерна і хлібних злаків - 82 мільйона доларів, какао-боби, продукти з нього та шоколад - 27 мільйонів доларів, кондитерські вироби 18 мільйонів доларів, м'ясо та субпродукти - 20,6 мільйона доларів, сири і йогурти - 14 мільйонів доларів.

Також експортуються у значній кількості спирт - 8 мільйонів доларів, цукор - 7 мільйонів доларів, маргарин - 7 мільйонів доларів, продукти переробки овочів і плодів - 6,6 мільйона доларів, молоко згущене - 6 мільйонів доларів і мило - 5,5 мільйона доларів.

Імпортуємо з Казахстану тютюн і вироби з нього 6,6 мільйона доларів, рибу, ракоподібних і молюсків - 955 тисяч доларів, какао-боби продукти з нього, шоколад - 940 тисяч доларів, жири і масло тваринного походження - 111 тисяч доларів, а також продукти борошномельно-круп'яної промисловості -106 тисяч доларів.

Хороші перспективи співпраці з Республікою Казахстан мають підприємства цукрової галузі. Зокрема, експорт цукру за 11 місяців 2015 року виріс майже в 4 рази у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року. Також спостерігається збільшення експорту зернових, виробів із зерна, кондвиробів, какао-бобів, олії.

Водночас українські виробники зацікавлені в розширенні співробітництва з Казахстаном в молочній галузі. Нагадаю, що наприкінці червня 2015 вдалося узгодити зняття тимчасових обмежень на ввезення на територію Казахстану молочної та м'ясної продукції 8-ми українських виробників. З кінця вересня обмеження на експорт до Казахстану зняті ще з 6 компаній.

Про те, як освоюють ринки Казахстану місцеві виробники читайте у матеріалі ЯК ВОЛИНСЬКІ ЕКСПОРТЕРИ ХИТРУЮТЬ З ПУТІНИМ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
12.01.2016 10:51
Переглядів562
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-02-2018 19-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг