Навчання може відбуватися двома мовами, – Міносвіти

Особи, які належать до національних меншин і корінних народів, мають право на вивчення рідної мови у всіх молодших, середніх і вищих навчальних закладах України.

Такий текст поправок до статті 7 законопроекту "Про освіту" узгодили представники Міністерства освіти і науки України та громадські активісти, – повідомляє "Обозреватель".

Зокрема, в проекті прописали, що держава забезпечує кожному громадянинові України право отримати освіту державною мовою. Це правило поширюється на всі державні і комунальні навчальні заклади на всіх рівнях: дошкільної, загальної середньої, професійної, позашкільної та вищої.

"Особи, які належать до національних меншин і корінних народів, мають право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в державних і комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти в місцях компактного проживання таких осіб", – йдеться в новій редакції проекту.

При цьому окремо зазначено, що особи, які належать до національних меншин і корінних народів, мають право на вивчення рідної мови у державних і комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти або через національно-культурні товариства.

Це правило поширюється на всі державні і комунальні навчальні заклади на всіх рівнях: дошкільної, загальної середньої, професійної, позашкільної та вищої.

Установи, зокрема ті, які надають професійну та вищу освіту, повинні забезпечувати обов'язкове вивчення державної мови в обсязі, що дозволяє здійснювати професійну діяльність в обраній області з використанням цієї мови.

"Навчальні заклади відповідно до освітньої програми можуть здійснювати освітній процес двома і більше мовами – державною мовою, а також однієї або декількох офіційних мовах Європейського Союзу", – також прописали в проекті.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
20.10.2016 21:34
Переглядів355
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг