Яких фахівців бракує в Україні

Рівень безробіття в другому кварталі цього року становив 9,8%, при цьому в Україні понад 1,7 мільйона безробітних.

Найбільш затребувана професія в Україні – продавець-консультант, при цьому в минулому сезоні несподівано багато вакансій на ринку праці з'явилося для кухарів. На другому місці за популярністю після продавців – регіональні торгові представники, на третьому – водії. Про це розповідає HR-експерт порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна, – пише "Сегодня".

Цього літа, за словами Тетяни Пашкіної, вакансій кухарів в 4,5 рази більше, ніж минулої зими. При цьому кухаря потрібні не тільки в кафе і ресторани, а й в супермаркети з власної кулінарією, на автозаправні станції і т.д. На "вході" кухарі можуть заробляти від п'яти до семи тисяч гривень. Як каже експерт, часто роботодавці спочатку платять кухарям стільки ж, скільки і офіціантам, але без "чаю". Щоб стати професійним кухарем і отримувати відповідний оклад, знадобитися не менше двох-трьох років досвіду роботи.

"З кухарями така тенденція тримається вже три роки. У списку дефіцитних спеціальностей кухар вийшов на друге місце. Зараз 3217 вакансій кухаря, на повну і неповну зайнятість. Із зарплатою від 5500 до 9000 гривень і при цьому безкоштовне харчування. Без досвіду роботи буде менша заробітна плата, і вас навчать ", – пояснює HR-експерт порталу rabota.ua.

Аналітик Антон Козюра зазначає: традиційно найлегше знайти роботу висококваліфікованим фахівцям, яким надходять пропозиції про роботу ще до звільнення. Правда, в останні два роки такі фахівці часто знаходять роботу за межами країни.

"Високим залишається попит на працівників сфери послуг, дещо вирівнялася ситуація в банківському секторі в основному за рахунок банків з іноземним капіталом", – додає експерт.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
22.10.2016 21:23
Переглядів595
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-03-2018 17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг