Україна знайшла альтернативний маршрут для поставки товарів до Грузії та Казахстану

Україна запустить альтернативний залізничний транзитний маршрут поставок товарів в Грузію і Казахстан 15 січня 2016 року.

"Міністерство інфраструктури "Укрзалізниця" проводять засідання в Баку з тією метою, що на цьому тижні відбудеться перший експериментальний потяг за маршрутом "Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан", який фактично дасть можливість українській економіці знайти альтернативний шлях постачання товарів на ті ринки, які завжди були українські, але в зв'язку з російським і транзитним торговим ембарго нам зараз вкрай складно доставляти ці товари", – сказав Арсеній Яценюк на засіданні Кабміну 13 січня за інформацією видання РБК-Україна.

Він додав, що відповідний маршрут може бути запущений вже 15 січня.

"Після підписання відповідних угод я прошу тоді, якщо нам вдасться, в п'ятницю ми запускаємо перший експериментальний потяг, і далі активно працюємо з нашими партнерами з тим, щоб побудувати альтернативний шлях поставок українських товарів", – розповів Яценюк.

Видання згадує про телефонну розмову між Петром Порошенком та президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим під час якої лідери країн обговорили ситуацію, що склалася у зв'язку з російським ембарго на українську продукцію і заборона на транзитні перевезення.

"Казахстанська сторона підтвердила свою налаштованість на виконання чинних двосторонніх і багатосторонніх угод з Україною з метою недопущення будь-яких дискримінаційних заходів українсько-казахстанської торгівлі", – йдеться в повідомленні прес-служби Порошенка.

Варто відзначити, що 4 січня Росія повністю припинила транзит українських товарів через свою територію.

Читайте також: РОСІЯ ДОЗВОЛЯЄ УКРАЇНІ ПЕРЕВОЗИТИ ПРОДУКЦІЮ В КАЗАХСТАН ЛИШЕ ЧЕРЕЗ БІЛОРУСЬ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
13.01.2016 19:45
Переглядів362
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-03-2018 18-03-2018 17-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг