5 % доходів від нафтогазової ренти хочуть залишити в місцевих бюджетах

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, в якому пропонується 5 % ренти за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату залишати в місцевих бюджетах.

У першому читанні "За" законопроект проголосували 268 депутатів Верховної Ради.

Доходи від рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату розподіляться між місцевим та центральним бюджетами.

Ці 5 % ренти пропонується розподілити таким чином: 2 % – до сільських, селищних та міських бюджетів, 1,5 % – до обласних бюджетів та 1,5 % – до відповідних районних бюджетів.

Проект Закону сприятиме соціально-економічному розвитку регіонів, на території яких здійснюється видобуток, своєчасному та якісному проведенню робіт з будівництва та експлуатації об'єктів підприємств нафтогазовидобувного комплексу, що забезпечить їх надійне функціонування.

Також це позитивно вплине на нарощування видобутку вуглеводнів в Україні, запобігатиме негативним економічним наслідкам.

У пояснювальній записці зазначається, що "прийняття запропонованих змін сприятиме справедливому розподілу коштів від рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату між бюджетами різних рівнів та забезпечить процес децентралізації влади, шляхом надання місцевим громадам більше фінансових можливостей для вирішення проблем на місцях, покращення еколого-економічної ситуації населених пунктів".

Народні депутати від Волині проголосували наступним чином: підтримали законопроект Ірина Констанкевич та Ігор Гузь; Степан Івахів, Сергій Мартиняк та Ігор Лапін не голосували; Юрій Савчук взагалі був відсутній.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
01.11.2016 19:18
Переглядів436
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
25-05-2018 24-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг