Україна тимчасово зняла обмеження на білоруську продукцію

Міжвідомча комісія 13 січня вирішила призупинити до 1 травня 2016 року рішення про введення Україною спецмита у розмірі 39,2% щодо імпорту в країну низки товарів походженням з Білорусі.

Про це інформує Expres.ua з посиланням на офіційне оголошення в газеті "Урядовий кур'єр" 15 грудня.

"Комісія розглянула надані Мінекономіки матеріали про результати проведення консультацій з компетентними органами Республіки Білорусь, метою яких було врегулювання спірної ситуації, а також позицію суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності кондитерської та пивоварної галузей, які були ініціаторами проведення розслідування", - пояснює МКМТ своє рішення.

Як відомо, комісія 13 листопада 2015 року вирішила ввести з 20 січня 2016 року адекватні заходи у вигляді 39,2% спецмита у відповідь на дискримінаційні та недружні дії з боку Білорусі проти українських підприємств кондитерської та пивоварної галузей. Передбачалося, що спеціальне мито застосовуватиметься з моменту набуття чинності рішенням МКМТ і до встановлення факту припинення Білоруссю дискримінаційних і недружніх дій щодо України.

Спецмито планували вводити на молочні продукти, оселедець, ікру риб (окрім осетрових), кондитерські вироби і шоколад, пиво, горілку, харчову сіль, а також косметичні препарати і миючі засоби, бутлі, пляшки і фляги (до 2 л) з пластмаси, шини і покришки, паперові серветки, льняні і бавовняні тканини, кухонні секційні меблі, лампи розжарювання.

Окрім того, її дію передбачалося поширити на морозильні камери і холодильники, трактори для сільськогосподарських робіт, колеса і ходові частини. Перед цим Білорусь від 27 серпня 2015 року ввела обов'язкову державну санітарно-гігієнічну експертизу української продукції, що паралізувало її експорт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА КОРДОНІ З БІЛОРУССЮ ПОСИЛИЛИ ПУНКТИ ПРОПУСКУ ЧЕРЕЗ НОВІ ПРАВИЛА ТРАНЗИТУ З РОСІЄЮ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
15.01.2016 11:58
Переглядів416
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-05-2018 22-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг