У Міносвіти повідомили, якими будуть стипендії у 2017 році

Із 2017 року планується, що стипендію отримуватимуть не всі студенти з усередненою четвіркою за сесію, а ті, що посіли найвищі місця в рейтингу, складеному вишами.

Таке бачення зміни системи стипендійного забезпечення презентувало Міністерство освіти і науки України, – повідомляє прес-служба відомства.

"Це абсолютно новий, рейтинговий підхід до визначення стипендій, які отримуватимуть студенти. А саме: кожен виш розробить свої критерії для складання рейтингу, що затверджуватимуться вченою радою університету за обов'язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету", –розказала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

У Міносвіти також передбачають, що на 90 % місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а на 10 % – критерії, що визначить ВНЗ. Це допоможе визначити найбільш успішних студентів, навіть якщо за результатами сесії усі вони отримали однаковий середній бал.

"Зараз в проекті бюджету закладено 2,978 млрд грн на соціальні стипендії та 2 млрд грн на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо перекинути 1,7 млрд грн з соціальних стипендій на академічні, що дозволить не лише повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, а й забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів", – наголосила Лілія Гриневич.

З 50 % студентів, які отримуватимуть стипендії, планується, що 43 % отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну отримуватимуть 7 %.

При цьому для ВНЗ III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія буде на рівні 1100 грн, що на 33,4 % більше, ніж в минулому році. Кращі студенти отримуватимуть стипендію на 72,9 % більше ніж зараз – 1600грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму.

При розрахунках МОН зберегло сьогоднішнє співвідношення між мінімальними академічними стипендіями різних типів навчальних закладів, тому і для ВНЗ III-IV рівня акредитації, і для ВНЗ I-II рівня акредитації, і для ПТНЗ збільшення мінімальної стипендії передбачається на 33,4 %.

Таким чином мінімальна стипендія для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації становитиме 830 грн, а для учнів ПТНЗ – 415 грн.

Більш ніж на 100 % збільшується стипендія для кращих студентів, що навчаються на складних спеціальностях, де важко отримати високу оцінку. Зокрема йдеться про природничо-математичні педагогічні спеціальності (вчителів хімії, фізики, біології тощо) та інші математичні, природничі та інженерні спеціальності. Для них стипендія у ВНЗ III-IV рівня акредитації становитиме 2 036 грн, уВНЗ I-II рівня акредитації – 1 536 грн.

У нараді також взяли участь заступник міністра фінансів Сергій Марченко та перший заступник міністра соціальної політики Ольга Крентовська.

Сергій Марченко наголосив, що Міністерство фінансів вже зараз дає згоду на перерозподілення видатків з соціальних стипендій на академічні у розмірі 1,4 млрд, а перед тим, як говорити про перерозподіл у обсягах 1,7 млрд потрібно побачити розрахунки.

При цьому він зазначив, що скоріш за все такий перерозподіл доцільний, але в постанові повинно бути визначено, що академічні стипендії отримує близько 40 % студенів і не більше 50 %.

Було також домовлено, що Міністерство соціальної політики надасть свої пропозиції щодо виплат соціальних стипендій визначеним категоріям громадян.

"Ми зацікавлені, щоб академічні стипендії були більшими за соціальні, щоб студенти з визначених категорій громадян не втрачали мотивації до успішного навчання", – зазначила Ольга Крентовська.

МОН представило й алгоритм, за яким здійснюватиметься перехід від чинної системи стипендійного забезпечення до нової.

"Все просто: якщо студенти здають зимову сесію в грудні, стипендію за новими правилами вони отримають вже в січні 2017 року, а якщо сесія в січні – нова стипендія буде в лютому, при цьому ці студенти отримають за січень стипендію за старими правилами", – пояснила Лілія Гриневич.

Обіцяють, що затримки з переходом на нову систему стипендій не буде. При цьому важливо, щоб Верховна Рада України вчасно прийняла бюджет на наступний рік, бо без цього документа нові правила діяти не почнуть.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
30.11.2016 09:16
Переглядів918
Коментарів4
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
12:55
30.11.2016
Роланд
Кидаю роботу - йду вчитися на відмінно!
12:04
30.11.2016
українка
Будуть вчитися не заради освіти, а заради стипендії...
11:12
30.11.2016
Шалапін
Уявіть тепер ситуацію, коли в групі 25 людей. Серед них, скажімо, 10 відмінників, які хочуть мати стипендію (інакше за що житимуть, якщо приїхати з іншого містечка чи села). На що буде готовий кожен із 10 відмінників, аби отримати плюс-мінус 2 тисячі гривень? Цікаво, а як сприйматимуть цю ситуацію "особливі" викладачі в університеті, до яких потрібен "особливий" підхід? Влада корупцію породжує, здійснює і сама ж бореться з нею... Сумно...
13:19
30.11.2016
Юродивий
0
0
Павуки в банці. Хай борються. Хоча я би взагалі сказав, що можливість безплатно навчатися у виші - це вже і є мтипендія.
останні новини
17-01-2018 16-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг