Польща ухвалила новий закон про карту поляка

Сенат Польщі 1 грудня ухвалив без змін новий Закон про карту поляка.

Ним передбачено, що рішення про виплату грошової допомоги для власників карт поляка, які клопочуться про надання дозволу на постійне проживання у Польщі, будуть видавати не старости, а воєводи. Тепер зміни має підписати ще президент, – повідомляє Польське Радіо.

Новий закон передбачає впровадження кількох змін. Зокрема, це передача повноважень органу, який видає рішення про виплату грошової допомоги для власника карти поляка, який оселяється у Польщі, від управління старости до воєводи. При цьому староста продовжуватиме виплачувати соціальну допомогу.

Ще одна зміна – це виключення можливості подання наступних клопотань тими особами, які отримали грошову допомогу впродовж максимально можливого терміну у 9 місяців та виключення можливості одержання соціальної допомоги особами, які користувалися цією допомогою як члени родини заявника.

Крім того, буде створений загальний реєстр заяв, рішень та постанов у справах про надання грошової допомоги.

Проект змін про карту поляка та закон про іноземців був розроблений сеймовою комісією зв'язків з полякам за кордоном. На початку вересня вступили у силу зміни до Закону про карту поляка, що має полегшити її власникам процес оселення в Польщі та можливість одержання польського громадянства. Завдяки цим змінам до закону про карту поляка до Польщі можуть приїхати кількадесят тисяч поляків зі Сходу.

Власники карти поляка, які приїжджають до Польщі із наміром оселитися тут на постійній основі, безкоштовно отримають карту постійного перебування, ще через рік – польське громадянство і в той же час матимуть можливість отримувати допомогу в період адаптації. Зокрема, вони зможуть отримати грошову допомогу на покриття витрат на проживання терміном до 9 місяців, допомогу в оплаті оренди житла, активного вивчення польської мови та курсів професійної підготовки.

Програма має стартувати з 2017 року.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
02.12.2016 17:26
Переглядів1953
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
17:42
02.12.2016
Гандзя
Всі тільки і мріють в ту Польщу виїхати. А в себе попрацювати слабо?
19:49
02.12.2016
васильок
0
0
Ні до чого тут доброго не доробишся!
останні новини
20-01-2018 19-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг