Вживання алкоголю – головна причина обмороження волинян

Упродовж різдвяних свят до опікового центру Луцької міської клінічної лікарні потрапило 8 волинян із обмороженням. Один чоловік був доправлений з діагнозом "загальне переохолодження".

Головною причиною обмороження стало споживання алкоголю. Лікарі застерігають: попри те, що на вулиці уже не – 20, ймовірність отримати холодову травму і надалі висока, – повідомляє ВРДНТУ.

Завідувач опікового центру міської клінічної лікарні Роман Трач наголошує: обморозитись можна навіть при температурі +1, адже злий жарт може зіграти вологість. Роман Трач пояснює, що з вологої поверхні швидше йде випаровування, і місцева дія температури знижується. Наприклад, якщо ходити у мокрих шкарпетках, виникає небезпека отримати холодову травму.

Вживання алкоголю – найпоширеніша причина негараздів. На холоді алкоголь не зігріває, а лише притуплює відчуття, ще й посилює тепловіддачу.

Обмороження зумовлює спазм судин. Сигналами холодової травми є печія в кінцівках, а потім оніміння і втрата чутливості. Якщо ви відчуваєте ці симптоми — за медичною допомогою необхідно звертатись одразу: сучасні методи лікування допоможуть уникнути некрозу, тобто відмирання тканин.

У холодну пору року зігріватись потрібно теплим чаєм. Стежте, щоб шкарпетки, рукавиці, шарф, яким закриваєте рот, були сухими. Якщо змерзли – не легковажте здоров'ям, зайдіть у тепле приміщення, посмакуйте теплим напоєм. Постраждалі ділянки в жодному разі не розтирайте.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
12.01.2017 19:04
Переглядів372
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-03-2018 16-03-2018 15-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг