Прокуратура знайшла порушення в роботі волинської поліції

Прокуратура Волині перевірила дотримання вимог чинного законодавства про адміністративні правопорушення при виконанні та застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, в роботі волинської поліції.

Станом на 1 грудня 2016 року невиконаними перебувало 146 постанов судів про застосування до правопорушників адміністративного стягнення у виді арешту. За втручання органів прокуратури виконано 28 таких постанов судів та ще 118 залишилося на виконанні, – повідомляє прес-служба прокуратура Волині.

Причиною невиконання цих постанов є неналежне здійснення своїх повноважень службовими особами поліції, через які притягнуті до адміністративного арешту громадяни його не відбувають.

До того ж унаслідок уникнення адміністративної відповідальності особи повторно вчиняють адміністративні правопорушення.

За результатами перевірок на усунення виявлених порушень законодавства органами прокуратури області внесено 19 вказівок керівникам органів поліції, з них 8 розглянуто, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 посадові особи.

При перевірці стану законності при адміністративному затриманні та доставлянні правопорушників до органів ГУ НП області з'ясувалося, що упродовж січня-листопада 2016 року органами поліції області адміністративно затримано та доставлено до відділів та відділень поліції 1015 осіб.

Виявлено 11 фактів безпідставного доставляння порушників до відділів поліції при наявності можливостей скласти протоколи про адміністративні правопорушення на місці їх вчинення.

Встановлено 47 випадків неоформлення матеріалів про адміністративне затримання правопорушників.

Не завжди працівники органів поліції області повідомляли родичам осіб, затриманих за вчинення адміністративних правопорушень, про місце їх перебування. У порушення вимог чинного законодавства, поліцейські іноді не інформували Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області про затримання осіб.

Встановлено й випадки безпідставного тримання затриманих понад три години.

Прокуратура області внесла 24 вказівки керівникам органів поліції, за результатами розгляду 17 з яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 11 посадових осіб, а інші 7 вказівок перебувають на розгляді.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
17.01.2017 13:58
Переглядів410
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
25-05-2018 24-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг