Гунчику – незадовільно, Василенка – в тюрму, Столяру – бурштин: репортаж із сесії Волиньради (фото, відео)

Відпочивши два місяці від засідань, депутати Волинської обласної ради вперше зібралися на сесію у 2017 році, де пропрацювали рекордні для себе 10 годин. У підсумку було прийнято бюджет області, призначено нового керівника КП "Волиньприродресурс" а голова Волинської ОДА Володимир Гунчик отримав "двійку" за свою роботу, але в "табелі" вона стояти не буде.

У четвер, 2 лютого, традиційно прийшов на засідання за годину, переконавши охоронців, що не маю вибухівки, "проскочив" через турнікет (так, там тепер стоїть турнікет) та зайняв своє улюблене місце у сесійній залі. Далі схопив свій (точніше редакційний) "Nikon" та пішов надвір зустрічати депутатів.

"А ти все фотографуєш", – привітався "укропівець" Олександр Омельчук, який одним з перших прийшов до "білого" дому.

Олександр Омельчук був першим депутатом, якого я зустрів перед входом у Волиньраду...

...згодом підійшов директор ДП "Волиньторф" Іван Киричик...

...ну і ще одна представниця Маневицького району - Людмила Кирда...

...а це голова Ратнівської РДА Андрій Харлампович, який свого часу, був радником Гунчика...

...Юрій Ройко зупинився привітатися з колегою Володимиром Дибельом...

...Михайло Імберовський підготував звернення, до голови правління "Ощадбанку", яке його колеги повинні будуть підтримати...

...керівник Волинської юстиції, яка програла суд головному редактору "Конкурента", Валентин Кухарик...

...ну і Антон Бугайчук, який разом зі мною та іншими журналістами буде інформувати волинян про все, що відбувалося у сесійній залі.

Прислухавшись до керівника "Варти порядку" Олександра Тиводара, який сказав, що я застуджуся, зайшов ненадовго в приміщення, щоб зігрітися. Згодом, повернувшись надвір, побачив там скупчення людей. Як виявилося, це мітингувальники з Володимира-Волинського, які приїхали вимагати створення госпітального округу з центром в їхньому місті.

Люди бояться, що залишуться без якісних медичних послуг...

... серед мітингувальників, ненадовго затримався депутат Юрій Гупало

Це була не остання моя зустріч зі страйкарями, оскільки усіх їх впустили до сесійної зали.

Черга біля турнікету, оскільки всі пояснюють хто вони і демонструють свої документи...

...депутат Луцької міської ради Андрій Козюра - не виключення...

...а це вже справжній затор при вході у сесійну залу...

...який не "розсмоктувався" близько двох годин, поки не було розглянуто питання про госпітальні округи.

Згодом в залі з'явився голова ради Ігор Палиця, який розпочав засідання із вручення ключів від квартири (щоправда, я не бачив кому, бо мітингувальники заблокували мене й інших журналістів) та хвилини мовчання в пам'ять про загиблих воїнів АТО. Після цього – запити, про які ми сьогодні згадувати не будемо. Після відведених 45 хвилин на це діло проголосували порядок денний та запропонували першим розглянути питання про створення госпітальних округів. Тут Ігор Палиця зі своєю командою підготувалися на славу і просто рознесли адміністрацію, яка відстоювала позицію щодо трьох округів на Волині.

Першим свій "спіч" видав народний депутат Ігор Гузь.

"Ви виконуєте роль служаки Порошенка", - Гузь критикує Гунчика

"Реформу запущено, зараз в Києві лобіюють інтереси областей, наприклад, Чернігівська разом з губернатором вимагає сім госпітальних округів. Вони йдуть одним фронтом, а в нас Гунчик отримав вказівку віз Адміністрації Президента і вперся на трьох округах. Володимире Петровичу, я намагаюся вас не критикувати, але в цій ситуації ви зайняли ганебну позицію. Ви виконуєте роль служаки Порошенка. Я протягую вам руку і пропоную йти в Кабінет Міністрів й відстоювати 6 госпітальних округів" , – під оплески виступив нардеп.

Далі до трибуни вийшла Ірина Констанкевич.

Ірина Констанкевич відстоювала право жителів Полісся на якісну медицину

"Через створення трьох госпітальних округів 80 % мешканців Північного Полісся не отримають для себе якісних медичних послуг. В інших областях ОДА чомусь слухає людей і йде їм назустріч. То чому наше Полісся таке дискриміноване? Бо там селяни?" – обурилася вона.

Після нардепів можливість сказати своє "фе" (ну і не тільки "фе") голові ОДА взяли ще близько 10 депутатів. Спробу підтримати голову адміністрації зробили Михайло Бегаль та Олег Кух, проте якось зовсім безрезультатно.

Святослав Кравчук запропонував підтримати створення більшої кількості округів...

...Володимир Дибель обурився, що адміністрація не перебачила створення госпітального округу з центром в Любомлі...

...Віталій Кварцяний побачив щось цікаве. Чи може просто захотів чхнути?...

...Микола Дендіберін "гуляв" по сесійній залі облради...

...представник "Самопомочі" Борис Бабійчук мовчки спостерігав за дійством...

...а секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко певно принесла з собою ауру затяжних сесій

Мітингувальники викрикували: "Гунчику – ганьба", аж поки сам губернатор не взяв слова.

"Визначтеся до кінця дня з кількістю округів – і я внесу пропозицію в міністерство", - Гунчик не став відстоювати позицію трьох округів

"Три місяці йде обговорення, і я запрошував всіх до дискусії. На останній оперативній нараді я сказав, що це питання не закрите. Визначтеся до кінця дня з кількістю округів – і я внесу пропозицію в міністерство", – Володимир Петрович не став сперечатися з критикою у свій бік.

Своєю чергою голова Волиньради Ігор Палиця закликав зробити фаховий документ, у якому не буде порушено жодного пункту.

"Ми що, клоуни?", - відповів Палиця Гунчику

"Ви кажете дати вам час до кінця дня. Ми що, клоуни? Я розумію, що вам, можливо, хтось передзвонив і сказав про три округи, але потрібно брати максимум. Якщо нам не дадуть заявленої кількості округів, ми підемо у суд і виграємо!" – відповів Гунчику Палиця.

У підсумку депутати вирішили, що в області потрібно створити 8 госпітальних округів з центрами у Ковелі, Нововолинську, Луцьку, Любомлі, Камені-Каширському, Володимирі-Волинському, Маневиччах і Ратному.

Вистоявши під натиском депутатів облради, нардепів та громади, Володимир Гунчик знову вийшов "на ринг", щоб перезентувати звіт про свою роботу. Закінчивши доповідь, голова відповідав на запитання колег із сесійнійної зали, які зовсім його не жаліли. У підсумку звіт голови не прийняли, але Палиця відразу заспокоїв Гунчика, що ніхто не буде клопотати про його відставку. До слова, на обговорення цього питання записалося 16 депутатів.

Роботу голови Волинської ОДА визнали незадовільною...

...Столяр та Зінчук про щось перемовлялися, поки Гунчик "тримав удар"...

...нардепи тим часом захопилися своїми гаджетами...

...а це заступники голови ОДА спостерігають за своїм керівником...

...а журналісти пишуть і пишуть...

...і пишуть

Далі на місце губернатора мав вийти Ігор Палиця, але Людмила Кирда почала вимагати перерви, яка передбачена регламентом.

"Вибачте, шановні генерали, доведеться почекати, бо тут хочуть перерву", – сказав очільник ради керівникам прокуратури, поліції та СБУ, які повинні були звітувати після нього.

"Перерва до 15:00", – оголосив Палиця.

***

Отож, за годинку депутати відпочили і повернулися до зали, до трибуни вийшов Ігор Палиця презентувати вже свій звіт. Перед початком виступу він наголосив, що Гунчика не називали "незадовільним", як про це почали писати ЗМІ, а просто оголосили таким чином зауваження до його роботи.

Голова ради не звітував, а більше говорив про майбутнє

Примітно, наскільки сильно відрізнявся "спіч" Палиці. Голова не розповідав про свої досягнення депутатського корпусу. Не говорив про цифри і, зрештою, взагалі не звітував, а більше говорив про майбутнє, зокрема про бурштин, на видобуток якого було отримано дозвіл. На думку Палиці, це принесе значні вливання в бюджет області і зробить Волинь значно багатшою.

Володимир Гунчик та Володимир Бондар про щось порадилися під час виступу Палиці, певно чи потрібно засипати його питаннями, як це робили з Гунчиком їхні політичні опоненти

Щодо питань "із залу", то тут ситуація також виявилися діаметрально протилежною: три питання на один запис на виступ від Сергія Слабенка, який довго щось розповідав Палиці, спровокувавши керівника на жарт.

"Сергій Іванович, іноді я не зовсім швидко розумію, про що ви говорите, але стараюся", – підмітив очільник ради.

"Володимире Петровичу, скажіть, хай включать мікрофон", – продовжив жартувати голова під оплески залу.

У підсумку його звіт підтримали, в чому не могло бути ніяких сумнівів.

Своєї черги звітувати дочекалися: головний прокурор Волинської області Максим Киричук, керівник СБУ у Волинській області Юрій Фелонюк та головний поліцейський Волині Петро Шпига.

Керівник прокуратури Волині - Максим Киричук...

... керівник СБУ у Волинській області Юрій Фелонюк відповідає на провокативні питання Ігоря Палиці, який у підсумку просить депутатів затвердити звіт сбушника, поки він не видав всі державні таємниці...

...Віталій Кварцяний з цікавістю слухав керівника СБУ...

...ну і Петро Шпига, якого минулої сесії пропонували звільнити, а цієї особливо "не пресували" і навіть про обшук в кабінеті ректора Петра Савчука не згадували.

Поки звітувався Юрій Фелонюк у мене зав'язався діалог із депутатами з фракції "Наш Край": Святославом Кравчуком та Романом Микитюком.

"Хлопці, сфотографуйте Слабенка, ну скільки він вже може задавати питань, один він", – сказав Микитюк.

"Та в мене вже є", – відповідаю і демонструю колишньому начальнику Волинської митниці знімок.

"О, дивіться, Святослав Євгенович", – посміхнувся Роман Володимирович.

"Ви подаруйте це фото Роману Володимировичу!Міша, ти де ходиш? Керівник СБУ звітує, а тебе нема", – попросив фото для Микитюка та "підколов" Михайла Скопюка Святослав Кравчук.

Вислухавши генералів у режимі "питання-відповідь", депутати приготувалися "бомбити" начальника головного управління Держгеокадастру у Волинській області Василя Василенка. Проте Валерій Діброва вніс пропозицію, щоб керівник зачитав свій звіт. Та і взагалі Діброва єдиний з обранців намагався допомогти Василенку вистояти під "шквалом".

Валерій Діброва намагався допомогти Василю Василенку...

Зокрема Ігор Палиця розповів, що напередодні сесії отримав дзвінок, в якому його просили не "чіпати" Василенка. Щоправда, конкретних імен політик не озвучив. Сказав, що назве їх особисто керівнику управління після сесії.

На підтримку Василенка у сесійній залі з'явилося кілька десятків атовців.

...воїни АТО прийшли підтримати начальника волинського Держгеокадастру...

Керівник обласного Центру підтримки учасників АТО Юрій Дмитрук зазначив, що всі звинувачення керівника Держгеокадастру – "стрясіння повітря", і співпраця з ним задовільняє учасників волинських спілок АТО.

....один з атовців, який виступив на підтримку Василенка...

Ігор Палиця після виступів атовців дорікнув керівнику управління в тому, що той використав учасників бойових дій в своїх цілях.

"Василенко поступив дуже непорядно, використовуючи учасників бойових дій, щоб прикрити зловживання. Однією рукою допомагає, іншою – копає", – зазначив Ігор Палиця.

У своєму стилі підкинув "дров у полум'я" Василь Столяр.

"Василь Миколайович все красиво розповідає, що хочеться медаль йому дати. Але все не так, все брехня!" – підкреслив він.

"У тюрмі буде сидіти, не тільки буде знятий після сьогоднішнього засідання", – у підсумку не стримався голова Волиньради, висловившись на адресу керівника управління Держгеокадастру Волині.

Після тривалого обговорення 36 депутатів проголосували за те, щоб рекомендувати уряду усунути Василя Василенка з посади.

...після тривалого обговорення 36 депутатів проголосували за те, щоб рекомендувати Уряду усунути Василя Василенка з посади...

...Діброва, після цього рішення підійшов про щось поговорити з головою ОДА.

Наступним відстоювати свою діяльність на посаді начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства до трибуни вийшов Олександр Кватирко.

Олександр Кватирко під тиском, звітував про свою роботу...

Презентувати звіт керівнику не дали і відразу перевели його на режим "питання-відповідь". Відразу ж розпочався бенефіс "Свободи", які давно і цілеспрямовано "мочать" Кватирка, враховуючи, що раніше лісова галузь на Волині була саме під контролем "Свободи".

На захист лісівника вийшов заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар, який зазначив, що більшість фактів, озвучених опонентами Кватирка, сумнівні та мають статус "неофіційної" інформації. Бондар підкреслив, що кожне рішення повинне бути аргументованим і базуватися на відповідних фактах.

... на його захист вийшов Володимир Бондар, який сказав, що всі звинувачення проти керівника не мають підтвердження ...

Поки він виступав, почув за спиною голос Анатолія Вітіва.

"Пирожик! Пирожик!" – гукав свободівець, показуючи на телефон, який повинен був підняти Пирожик.

...Пирожик слухає Вітіва по телефону...

...і демонструє "факти" зловживань Кватирка Бондарю.

Незважаючи на слова Володимира Нальковича, депутати прогнозовано проголосували за звернення щодо невідповідності займаній посаді начальника облуправління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка.

"Будьте уважні", – спародіював Анатолія Грицюка Володимир Гунчик, коли Палиця виставив це питання.

"Я бачу, що ви якийсь сумний, Володимире Петровичу, то й промовчав, щоб ви сказали", – підтримав жарт колеги обранець громади.

На годиннику була 18 година, розглянуто 9 питання з 86, а Ігор Палиця поставив на голосування пропозицію "работаєм до пабєди", яку депутати підтримали. Таким чином засідання тривало ще дві години, під час яких в "реактивному" режимі розглядалися всі питання з невеличкою зупинкою на прийняття бюджету.

...Андрій Турак розповів про внесені на комісії зміни до бюджету...

...Бюджет прийняли без доповіді директора департаменту фінасів Ігоря Никитюка.

Далі знову "пакет" – і додому.

P.S. Василя Столяра призначили керівником КП "Волиньприродресурс"

Василь СТоляр очолив КП "Волиньприродресурс". Бурштин тепер в надійних руках?

А тепер точно додому.

Текст: Руслан ПИЛИПЧУК

Фото: Руслан ПИЛИПЧУК та Василь БІДУН

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
03.02.2017 14:00
Переглядів6004
Коментарів9
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
19:40
05.03.2017
макс
ХА.ХА.Ха"керівник Волинської юстиції, яка програла суд головному редактору "Конкурента", Валентин Кухарик...",- як же так, бідненький????
17:09
03.02.2017
Юродивий
Як завжди, цікаво!
17:01
03.02.2017
дядя коля
Фото Віталія Володимировича Кварцяного - бомбезні
17:14
03.02.2017
Руслан Пилипчук
0
0
Одне від мене, одне від Василя Бідуна. От вгадуйте)
16:07
03.02.2017
васильок
Бугайчук як термінатор ходить
15:38
03.02.2017
цікавий
А що там робить козюра? Кругом без мила залізе....
16:07
03.02.2017
Роланд
1
0
Козюра козюрить
14:33
03.02.2017
Роланд
Столяру бурштин?
15:02
03.02.2017
Свирида
3
0
Я теж в темі, заробимо грошей з Василем Андрійовичем!
останні новини
21-03-2018 20-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг