На Волині більше покладів бурштину, ніж на Житомирщині і Рівненщині, разом взятих, – Гунчик

Головну роль у відродженні знищених бурштинокопачами ділянок лісу, а також контролю видобутку сонячного каміння повинна відіграти держава як головний розпорядник і власник земель.

Про це заявив голова Волинської ОДА Володимир Гунчик під час брифінгу у штаб-квартирі УНІАН.

Вихід у світ постанови Кабінету Міністрів України щодо рекультивації лісогосподарських земель, пошкоджених через нелегальний та варварський спосіб видобутку бурштину – це перший серйозний крок, це перший крок державної політики по питанню врегулювання видобутку бурштину вцілому. Зі слів Володимира Гунчика, питання видобутку і рекультивації бурштину - це два взвємопов′язані питання.

За словами голови Волинської ОДА, на Волині поки немає таких трагічних наслідків, як на Рівненщині і Житомирщині.

"Якщо говорити про Волинську область, то 1/3 території області – це територія, на якій знаходяться величезні поклади бурштину. За попередніми оцінками, на території Волині більше покладів бурштину, ніж на території Житомирщини і Рівненщини разом взятих. Це говорить про те, що повинні бути заходи, які унеможливлюють знищення цієї 1/3 території Волині. А це - ліси", - наголосив Володимир Гунчик.

Ліси - це державна власність, головним розпорядником якої на сьогодні є Державне агентство лісових ресурсів. Ще два роки тому місцеві територіальні громади виступили за державницьку позицію у питанні видобутку бурштину. Були створені кооперативи, товариства, які були готові займатись рекультивацією пошкоджених земель і робити перші кроки у легалізації видобутку бурштину.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
15.02.2017 17:27
Переглядів1502
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
19:32
15.02.2017
васильок
Гуня вирішив задіяти важку артилерію?
останні новини
22-04-2018 21-04-2018 20-04-2018
Вибір редактора

Рейтинг