Викиди з ковельського ветсанзаводу – небезпечні, – екологи

Фото: ілюстративне

Державна екологічна інспекція у Волинській області під час проведення планової перевірки Ковельської філії ДП "Укрветсанзавод" виявила факт забруднення прилеглої до підприємства території.

За результатами перевірки, забрудення відбувається через скид неочищених стічних вод з площадки для прийому відходів забою тварин на прилеглу територію, – повідомляє прес-служба екоінспекції.

Відповідно до Протоколу вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів відібраних проб ґрунту, встановлено перевищення гранично-допустимих (ГДК) концентрацій за нітратами, сульфатами та забрудненням хлоридами двох земельних ділянок .

Перевищення за нітратами ГДК – в 2,1 рази, за сульфатами 1,7 раз. Існує ризик потрапляння вищезазначених забруднюючих речовин у підземні водоносні горизонти.

Перевищення за нітратами у питній воді веде до порушень у серцево-судинній системі, а сульфатів та хлоридів до захворювань органів травлення.

У результаті проведених розрахунків сума збитків, завданих державі, становить 829 651,89 грн.

Для відшкодування завданої державі шкоди ДП "Укрветсанзавод" направлено претензію. Крім того, матеріали перевірки та розрахунки завданої шкоди направлені до правоохоронних органів.

Нагадаємо: ковельчани вимагають закрити ветсанзавод. Незодавно вони заблокували єдину дорогу до місцевого ветсанзаводу, якою курсували машини, що везли на утилізацію відходи тваринного походження. Люди привезли сюди шини і підпалили їх, а також розробили графік чергувань і перебувають тут цілодобово. Таким чином уже кілька днів, як запевняють пікетувальники, на підприємство не потрапила жодна вантажівка із сировиною.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
16.03.2017 14:18
Переглядів373
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
24-03-2018 23-03-2018 22-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг