Гунчик прокоментував ситуацію у Луцькраді

Голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик публічно висловив свою позицію щодо останніх подій у Луцькраді.

Володимир Гунчик називає проявами олігархічного квазі-феодалізму штучно паралізовану роботу ради та усунення секретаря Луцькради Юлії Вусенко з посади. Заяву від очільника ОДА опублікували на офіційній сторінці обласної адміністрації у facebook.

Далі подаємо текст без змін.

Шановні волиняни, мешканці обласного центру краю – древнього й славного Луцька! З огляду на те, що місто охопила політична криза, котра загрожує перерости у масштабні проблеми суспільно-політичного характеру, вже позначається на економічних процесах та господарській діяльності, вважаю за потрібне публічно висловити позицію виконавчої гілки влади в області.

Звертаючись передусім до лучан, котрі стали заручниками ситуації, розраховую на їхню мудрість та небайдужість до подальшої долі рідного міста. Прикро, що в Луцьку, де народжувалася українська дипломатія й здавна плекалися традиції демократії, нині панує цинізм, надмірні політичні амбіції замішані на нездоровому бажанні отримати владу. Саме у Лучеську в 1429 році відбувся з'їзд європейських монархів, аби вирішити низку політичних та економічних питань. Пишаючись цим фактом та активно використовуючи його в промоції Луцька, ніхто й подумати не міг, що у 2017-му в місті над Стиром зароджуватиметься новітній феодалізм у найгірших його проявах. Невизнання Луцькою міською радою факту смерті Луцького міського голови Миколи Романюка, спекуляція добрим ім'ям цієї шанованої людини, штучно паралізована робота представницького органу влади в місті та усунення з посади секретаря ради Юлії Вусенко – ніщо інше, як прояви олігархічного квазі-феодалізму.

До глибини душі обурює той факт, що після Революції Гідності, в час війни на Сході, в епоху, яка позначилася боротьбою за українську свободу та рух до європейських цінностей, окропилася кров'ю українських патріотів, у місті, яке завжди було європейським, жменька людей, прикриваючись волею громади й насправді озброївшись бажанням отримати владу попри все, глумиться над містом, його жителями та законом України загалом.

Відтак, звертаюся до громадських діячів, представників цього активного й безумовно впливового сектору: вперше за історію незалежного Луцька частиною представників органу місцевого самоврядування знехтувано нормою закону. Вірю, що громадськість дасть власну оцінку цьому кричущому фактові й не зостанеться осторонь. На шальках терезів – вектор подальшого розвитку обласного центру Волині. Вірю й сподіваюся, що луцька громада, зокрема її актив не допустять, аби місто остаточно стало місцем політичних ігрищ та воєн, а міська казна – можливістю для реалізації бізнес-проектів.

Вважаю за потрібне нагадати депутатам, що вони передусім – обранці громади. Інтереси людей кожен із них обіцяв відстоювати, йдучи на вибори, а дбати за розвиток міста та добробут його громадян – отримуючи повноваження. І саме люди вправі дати оцінку діям кожного, хто входить до представницького органу влади, а також і позбавити депутатських повноважень та піддати осудові.

Звертаюся також і до правоохоронних органів та силових структур, аби ті дали правову оцінку подіям, що розгортаються у раді, та діям окремих представників політичної еліти під час проведення позачергових сесій. Перед законом рівні усі. А тому нести відповідальність за особисту безвідповідальність повинні і власники мандатів.

Хочу запевнити, що облдержадміністрація не стоїть осторонь, але діє виключно в правовому полі. З огляду на тривалість конфлікту між політичними силами у Луцькій міській раді, неспроможність сісти за стіл переговорів, повну відсутність конструктивну в діях представницького органу влади й ігнорування інтересів громади, залишаю за собою право за наявності правових підстав, передбачених законом, звернутися до Верховної Ради з пропозицією про оголошення позачергових виборів. Стабільність та спокій у місті – головне.

З повагою голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
16.03.2017 15:15
Переглядів483
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-03-2018 17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг