Мер Ковеля зробив заяву щодо ветсанзаводу

Мер Ковеля Олег Кіндер запевнив, що міськрада неодноразово звертала увагу на екологічні проблеми, зумовлені роботою філії державного підприємства "Укрветсанзавод", яке утилізує відходи тваринного походження.

Упродовж останніх років воно не отримує належного фінансування, тому тут не витримуються технологічні вимоги до переробки та утилізації сировини. Про це повідомляє прес-служба міського голови.

Від наслідків страждають жителі прилеглих до заводу територій.

Нагадаємо: у неділю, 12 березня, жителі прилеглих до Ковельської філії ДП "Укрветсанзавод" вулиць перекрили під'їзну дорогу та заблокували вантажний спецтранспорт, який віз на утилізацію відходи тваринної продукції.

13 березня на території ДП "Укрветсанзавод" побували представники міської влади та екологічної інспекції. Ухвалили рішення скликати позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). Воно відбулося 14 березня.

На ньому заслухали керівника Ковельської філії ДП "Укрветсанзавод" та представників служб контролю, які причетні до розв'язання проблеми.

Рішення комісії повністю збігається з вимогами пікетувальників – призупинити прийом відходів тваринного походження на Ковельській філії ДП "Укрветсанзавод" до тих пір, поки підприємство повністю не переробить складовану сировину. Повторно комісія заслухає інформацію 22-го березня.

"Пропозиції представників ТЕБ та НС розглянуть депутати міськради на сесії, що відбудеться 23-го березня. Адже громада Ковеля має знати про конкретні заходи, що попередять виникнення надзвичайної ситуації, тому я запрошую представників від пікетувальників прийти на сесію міської ради. Як посадова особа місцевого самоврядування я не маю права закликати до таких дій, як пікетування, блокування тощо. Але як ковельчанин розумію, що відчайдушні дії, до яких вдались місцеві жителі, – цілком адекватні загрозливій ситуації, що стала наслідком діяльності державного підприємства, яке переробляє відходи", – зазначив Кіндер.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ВИКИДИ З КОВЕЛЬСЬКОГО ВЕТСАНЗАВОДУ – НЕБЕЗПЕЧНІ, – ЕКОЛОГИ

Водночас на прохання міської влади та комісії ТЕБ та НС розпорядженням голови Волинської обласної державної адміністрації № 129 від 16 березня 2017 року створено міжвідомчу робочу групу, яка вивчає проблемні питання, пов'язані з діяльністю Ковельської філії державного підприємства "Укрветсанзавод".

"Ковельська міська рада вже не раз порушувала питання обмежити окремі види діяльності цього заводу, які завдають шкоди довкіллю, негативно впливають на здоров'я жителів прилеглих вулиць. Однак держава так і не спромоглася належно відреагувати на рішення обранців громади Ковеля та Волині, не виділяє коштів на реконструкцію застарілого обладнання, яким досі оснащене підприємство, впровадження тут системи очистки викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та скидів стічних вод", – повідомив Кіндер.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
20.03.2017 15:41
Переглядів435
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-02-2018 21-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг