На Волині захищатимуть жертв російської агресії

Починаючи з вересня 2014 року, коли з'явилися перші дані про полонених та зниклих безвісти в зоні АТО українських військовослужбовців волонтери з усієї України розпочали їх пошуки та збір інформації, яка б допомогла їхньому звільненню.

За час співпраці з родинами військовополонених волонтери сформовали базу даних, яка на сьогодні містить понад 7000 тисяч фактів про вчинені під час збройного конфлікту катування, позасудові страти, нелюдське та таке, що принижує гідність поводження, залучення до примусової праці, а також дані про полонених та зниклих безвісти, – повідомляють члени громадської організації "Мирний берег".

Для координації роботи між волонтерами з усієї України влітку 2015 зареєстровано ГО "Мирний берег", яка входить до коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі", співпрацює з Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини та Міжнародним кримінальним судом.

До вказаної діяльності були залучені експертів з числа місцевих волонтерів і правозахисників, які займаються пошуками постраждалих від рук агресора українців – учасників бойових дій, колишніх полонених, родичів громадян, які зникли безвісти та усіх, чиї права в тій чи іншій мірі було порушено в ході збройного конфлікту в Україні. Також члени ГО здійснюють опитування потерпілих та свідків (з використанням різних методів документування) для подальшого накопичення доказової бази щодо вчинених військових злочинів та порушень прав людини в результаті збройного конфлікту на Сході нашої держави.

Члени ГО "Мирний берег" звертаються до волинян, які були незаконно затримані бойовиками т.зв. "Л/ДНР" та російськими окупантами, а також тих, хто зазнав катувань, утримувався в місцях несвободи, стосовно кого були порушені принципи міжнародного гуманітарного права чи хто став свідком таких порушень.

"Якщо у Вас є будь-які дані щодо протиправних дій російських найманців та бандформувань, просимо звертатися до нашої громадської організації "Мирний берег", яка знаходиться за адресою: м. Луцьк. вул.Набережна, офіс 325, приміщення готелю "Світязь", на телефони контактного центру: +38 096 483 6711, +38 066 001 6832 у форму звернень на інформаційному порталі mb.net.ua, чи на сторінку "Мирний берег" у ФБ. Також ми надаємо безоплатну юридичну допомогу членам сімей зниклих безвісти, закатованих, розстріляних, страчених в ході АТО, жертвам катувань та незаконного ув'язнення", – йдеться у зверненні.

Зібрані факти грубих і системних порушень прав людини, за бажання потерпілого, будуть передані до міжнародних правозахисних організацій і судів.

Не будьте байдужими! Злочинці повинні бути покарані!!!

Контактна особа: Віжевська Катерина: +38 095 429 1950

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
20.03.2017 16:37
Переглядів460
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-02-2018 22-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг