За водні ресурси на Волині заплатили майже 2 мільйони гривень

У І кварталі 2017 року до місцевого бюджету області сплачено 1,8 мільйона гривень рентної плати за спецвикористання водних ресурсів.

Це на 17,6 відсотка більше проти минулорічного показника, – повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Волинській області.

Як свідчить аналітика, ріст надходжень з ренти за використання водних ресурсів має місце у тих районах, де відносини між орендарями водойм та користувачами водних ресурсів впорядковані, а керівники місцевих органів влади не уникають діалогу з тими, хто використовує водні ресурси для здійснення господарської діяльності, а намагаються залучити до бюджету додаткові надходження.

"За жодних умов керівники органів виконавчої влади на місцях не повинні втрачати таке джерело доходів в бюджет, як рента за спецвикористання водних ресурсів. Цей платіж, що поряд з іншими зараховується до бюджету області, – це кошти, з яких фінансуються обласні лікувальні та медичні установи, школи-інтернати, інші освітні та бюджетні заклади, що перебувають в обласній комунальній власності", – зазначила начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

За умови належної сплати ренти за спецвикористання водних ресурсів кожна громада додатково до бюджету ще й отримає податок на майно в частині плати за землю. Зокрема, розрахунки фіскалів свідчать, що потенційно бюджети територіальних громад можуть отримати в поточному році близько 1,5 мільйона гривень саме таких податкових надходжень.

Довідково:

У 2017 році на Волині зареєстровано 27 платників ренти за спецвикористання водних ресурсів. Крім того, землі водного фонду орендують 42 юридичні особи та 260 фізичних осіб.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
13.04.2017 09:35
Переглядів285
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-03-2018 17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг