Як у Ковелі будуть ліквідовувати наслідки від ветсанзаводу

Представники ковельської громади пояснили, що тваринні рештки так і залишаються невивезеними з території ветсанзаводу, а нещодавно придбаний піролізний котел для спалювання цього виду відходів чомусь не працює.

Про це говорили під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 29 травня.

Міський голова Ковеля Олег Кіндер повідомив, що встановлений котел за добу може переробляти 4-5 тонн кісток і таку ж кількість пір'я. Минулої п'ятниці, 26 травня 2017 року, зробили першу спробу ввести його в експлуатацію, однак із певних технічних причин котел не зміг працювати. Наразі ж усі несправності щодо його запуску усунуті.

З-поміж інших озвучених під час наради проблем у діяльності Ковельської філії ДП "Укрветсанзавод" – заборгованість за електроенергію, а також із виплати заробітної плати працівникам підприємства. І якщо, зі слів Андрія Марченка, розрахуватись за спожиті енергоносії вже вдалося, то борг у сумі 156 тисяч гривень робітникам – залишається й надалі.

"Не проблема директора заводу, де брати кошти. Ми домовилися на нараді, яку проводив Степан Кубів, і хочу всіх про це поінформувати: прийняте важливе рішення, відповідно до якого з Державного резервного фонду виділять кошти на ліквідацію техногенної катастрофи в місті Ковелі. Однак, для цього в терміновому порядку потрібно забезпечити подання необхідних документів", – повідомив голова ОДА Володимир Гунчик.

Уже впродовж наступних кількох днів здійснюватимуть заходи щодо знезараження стічної води Ковельської філії держпідприємства, аби підготувати її до використання в очисних спорудах, забезпечуватимуть як розробку технічного завдання, так і підготовку до виготовлення проектно-кошторисної документації щодо ліквідації наслідків техногенної катастрофи у Ковельському районі, а також займуться обвалуванням бетонних ємностей колишнього Ковельського крохмального заводу й облаштування до них під'їзних доріг задля подальшого компостування у них відходів із ветсанзаводу.

Наразі фінансування обвалування ємностей бере на себе міська рада. Однак, згодом для зазначених потреб із державного бюджету в обласний поступить субвенція, котру далі отримає бюджет міста Ковеля.

Нагадаємо: 150 дітей, які проживають на прилеглих до ковельського ветсанзаводу територіях, безплатно оздоровлять цього літа.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
31.05.2017 10:50
Переглядів387
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-02-2018 22-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг