За півроку на Волині виявили 4 факти торгівлі людьми

За оцінками Міжнародної організації з міграції, в Україні з 1991 року більше 230 тисяч громадян постраждали від різних форм сучасного рабства. Аби викорінити це ганебне явище, потрібно діяти на випередження, профілактична робота має стати основною.

Про це йшлося на черговому засіданні Координаційної ради з питань протидії торгівлі людьми, – повідомляє НСТУ "Нова Волинь".

Через складну економічну ситуацію в державі чимало волинян шукає заробітків за кордоном. Більшість із них працює там нелегально. Ці люди найчастіше стають жертвами примусової праці. Бо спокушаються на привабливі пропозиції, які в реальності виявляються обманом. Тож, аби убезпечити людей, в області організовують чимало профілактичних заходів.

Жертвами таких злочинів можуть стати чоловіки, жінки й діти, незалежно від соціального статусу, віку чи рівня освіти.

"Вже цього року було виявлено 4 факти торгівлі людьми. А з 2004 року нараховується 198 потерпілих", – повідомив нальник відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, Головного управління Нацполіції в області Віктор Кравчук.

Голова правління громадської організації "Велес" Віктор Вальчук вкотре нагадав правила, які допоможуть не стати "живим товаром":

"Перед виїздом ми завжди наголошуємо, що є національна гаряча лінія консультування мігрантів. З мобільного безкоштовно. Також даємо практичні поради перед виїздом: відскануйте особисті документи, домовтеся з рідними про кодове слово, яке для стороннього вуха нічого не означає. Ці нехитрі застереження можуть врятувати від біди", – зазначив він.

Для надання статусу особи, постраждалої внаслідок торгівлі людьми, потрібно подати заяву до держадміністрації. За 2 роки на Волині такий статус отримали 13 людей. Для цієї категорії держава передбачила безплатне медичне обстеження та лікування, надання притулку, психологічну та соціально-педагогічну допомогу. А також компенсацію за заподіяну моральну і матеріальну шкоду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДВОХ ВОЛИНЯНОК ЛЕДЬ НЕ ПРОДАЛИ У СЕКСУАЛЬНЕ РАБСТВО

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
28.07.2017 16:39
Переглядів486
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-04-2018 22-04-2018 21-04-2018
Вибір редактора

Рейтинг