Як вплине на робочі будні депутатів Волиньради новий регламент

Волинська обласна рада

Журналісти проаналізували як зміняться робочі будні депутатів Волинської облради після впровадження нової версії регламенту, яку затвердили під час сесії 10 лютого.

Нова версія регламенту, яку депутати затвердили – не просто формальність, а документ, який має впорядкувати роботу депутатів, – повідомляє ІА Волинські Новини з посиланням на однойменну газету.

В першу чергу, на думку автора, цей документ важливий тим, що змусить депутатів працювати більш конструктивно в комісіях, а власне сесійні засідання не розтягувати у часі. Не секрет, що попередній склад ради грішив пропуском пленарних засідань, або ж затягуванням рішень чи використанням відведеного часу для політичних розбірок і з'ясування стосунків. У новому ж документі, переконують автори, для усіх цих складових політичного процесу буде свій чітко обмежений час.

Аби рада працювала більш ефективно, питання порядку денного мають детально розглядати у профільних комісіях. Таких у раді дев'ять. Саме тут, за словами розробника проекту регламенту депутата Олександра Курилюка, повинні розв'язувати усі спірні питання. А вже на саме засідання має бути підготовлене рішення, узгоджене з думкою представників усіх політичних сил, а також фахівців та експертів.

Крім того, більшу увагу приділятимуть роботі президії обласної ради та погоджувальної ради. До складу президії входять голова ради, перший заступник та заступник голови ради, голови постійних комісій та керівники депутатських фракцій (груп). Засідання президії скликаються у разі потреби з ініціативи голови ради.

Погоджувальна рада складається з голови облради, першого заступника і заступника голови облради, а також голів депутатських фракцій, або їх уповноважених представників.

"Президія – це дорадчий орган. Його основна функція на етапі до сесії – погодити порядок денний. Вона працює у штатному режимі, в основному перед сесією, або ж за потреби", – пояснює Олександр Курилюк.

"Функція погоджувальної ради – оперативно розв'язувати спірні питання. Часто буває, що триває розгляд питання і депутати заходять у глухий кут. До погоджувальної ради входить керівництво обласної ради та голови фракцій. Голови комісій сюди не входять. Це буде майданчик для компромісу. Така погоджувальна рада працювала у радах інших областей, наприклад, Тернопільської", – запевняє депутат.

Серед нових норм у проекті регламенту – можливість передати час для виступу іншому депутату. Загалом же на доповідь відведено до 15 хвилин, для співдоповіді – до 5 хвилин, а для заключного слова – до 3 хвилин.

Для виступів в обговоренні пропонується до 5 хвилин, для запитів, заяв – до 3 хвилин і для виступів щодо процедури, запитань, виступів з місця – 2 хвилини. Для оголошення депутатських запитів і запитань час збільшиться до 45 хвилин. Згідно з пропонованими нормами регламенту, депутат має право озвучити не більш як два запити. Втім решту може передати голові, запевняють розробники.

Цікавим є "покарання" депутата за прогули. Відповідно до регламенту, обранець зобов'язаний зареєструватися і бути присутнім на засіданні обласної ради та тих її органів, до яких його обрано. Пропустити засідання можна лише з поважних причин. У разі пропуску депутатом двох і більше пленарних засідань ради або засідань постійної комісії без поважних причин, відповідну інформацію розміщують на офіційному веб-сайті ради.

Деякі положення стосуються й дисципліни та етики під час засідань. Наприклад, якщо промовець виступає без дозволу головуючого, мікрофон може бути відключено без попередження. Промовець не має вживати образливі висловлювання та непристойні слова, закликати до незаконних дій.

Боротися з "кнопкодавством" покликана норма, що регулює процедуру голосування. А саме – у разі порушення процедури голосування має негайно проводитися повторне, але уже без дебатів.

Вписані у регламенті й норми, які передбачають розгляд радою місцевих петицій. Якщо такі будуть – раду скликатимуть, аби розглянути їх вчасно. До слова, такі петиції мають набрати 1 тисячу голосів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
14.02.2016 11:15
Переглядів568
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-02-2018 18-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг