Землю на Волині оцінюватимуть по-новому

У шести населених пунктах Волинської області (місто Нововолинськ, Рожище, Устилуг, селище Стара Вижівка та села Рівне і Старовойтове Любомльського району) проведуть оновлення нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до статті 18 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років, - повідомили у прес-службі ГУ Держгеокадастру у Волинській області.

Згідно із статтями 21 та 23 Закону України "Про Державний земельний кадастр" відомості про нормативну грошову оцінку земель вносяться до Державного земельного кадастру на підставі технічної документації з такої оцінки. Документація з оцінки земель, яка є підставою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, подається органу, що здійснює внесення таких відомостей, також у формі електронного документа.

Вимоги до змісту, структури і технічних характеристик електронного документа визначаються Порядком ведення Державного земельного кадастру.

З метою забезпечення внесення відомостей до Державного земельного кадастру Держгеокадастром підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру стосовно встановлення вимог до структури електронного документу для внесення відомостей про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів до Державного земельного кадастру.

Окремо слід зазначити, що основні вимоги до графічних матеріалів, що вносяться до Державного земельного кадастру вже передбачені Порядком ведення Державного земельного кадастру. Також вимоги до графічних матеріалів встановлені Галузевим стандартом СОУ ДКЗР 00032632-012:2009 "Оцінка земель. Правила розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів", затвердженим наказом Держкомзему від 24.06.2009 № 335 та зареєстрованим Українським науково-дослідним інститутом стандартизації, сертифікації та інформатики Держспоживстандарту України від 10.09.2009 за № 32595752/1927.

З метою забезпечення можливості наповнення Державного земельного кадастру відомостями про нормативну грошову оцінку земель органам місцевого самоврядування, які є замовниками оцінки, необхідно забезпечити фінансування на виконання робіт у відповідних обсягах, а також передбачити в технічних завданнях та договорах на проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель, що укладатимуться, вимог щодо створення відповідного електронного документа та створення графічних матеріалів у державній системі координат виключно у векторному вигляді.

Враховуючи вимоги пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України, необхідно здійснити організаційні заходи щодо завершення запланованих робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів у першому півріччі 2016 року.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
16.02.2016 12:52
Переглядів455
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-05-2018 21-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг