Волинським гірникам боргують 6 мільйонів гривень

Станом на 18 серпня заборгованість із виплати заробітної плати на вугільних підприємствах області (ДП "Волиньвугілля" та шахтах) становить більше 6-ти млн грн, що порівняно з початком року зросла на 5,6 млн грн.

Заборгованість із виплати заробітної плати лише на ДП "Волиньвугілля" становить 457 тис. грн проти 364 тис. грн на початок року (в 1,3 раза більше), – повідомляє відділ інформаційної політики ОДА.

"Із керівництвом підприємства неодноразово проводились бесіди: як представниками органів ДФС, так і представниками виконавчих органів міських рад. Враховуючи державну форму власності боржника та наявність бюджетного фінансування господарської діяльності, основною причиною виникнення заборгованості керівництво вбачає у несвоєчасному та недостатньому фінансуванні. В той же час, окрім заборгованості із виплати заробітної плати ДП "Волиньвугілля" є одним з найбільших боржників в області перед Державним бюджетом. Станом на 1 серпня 2017 року загальна заборгованість ДП "Волиньвугілля" перед бюджетом склала 111,9 мільйонів гривень, що виникла ще в 2001 році. Із вказаного часу борг не переривався. Заборгованість за єдиним соціальним внеском – 4,8 мільйона гривень. У поточному році органами ДФС стягнуто заборгованість в розмірі 870,7 тисяч гривень", – повідомила начальника головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області Світлани Савчук.

"Держава щороку збільшує дотації шахтарям на погашення різниці між собівартістю і відпускною ціною вугілля. Тому говорити, що держава заборгувала шахтарям в своїх же дотаціях трохи не справедливо. В той же час, раніше у нас працювало 9 шахт, а залишилося 2. Над ними знаходиться структура ДП "Волиньвугілля". Виникає питання, для чого вона потрібна? Чому генеральний директор ДП "Волиньвугілля" не став директором однієї із цих шахт? Адже це паразитуюча структура, яка поїдає кошти державного бюджету. Кількість людей, які працюють під землею постійно зменшується, а над землею – залишається незмінною. Тому й виникає заборгованість, а питання невиплати заробітної плати – лише верхівка айсбергу. І якщо шахта збиткова – необхідно ухвалюватит відповідні рішення, – зазначив голова ОДА Володимир Гунчик.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
22.08.2017 09:17
Переглядів624
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
21:34
22.08.2017
Миша
Фокуси
останні новини
23-04-2018 22-04-2018
Вибір редактора

Рейтинг