Назвали найбільш уражені сказом райони Волині

На Волині за неповних 9 місяців 2017 року у 40 тварин лабораторно підтвердили сказ. З них 47 % становлять лиси, 27,5 % — коти, 20 % — собаки.

Про це повідомляє ДУ "Волинський ОЛЦ МОЗ України".

Найбільше уражених сказом тварин зареєстровано у Володимир-Волинському та Горохівському районах (по 5 випадків); по 3 випадки сказу виявили в Ківерцівському, Ковельському, Луцькому, Любомльському, Любешівському та Ратнівському районах.

Упродовж останніх 3 років на території Волинської області зареєстровано 124 випадки сказу серед тварин, причому з тенденцією до зростання захворюваності: 2014 р. – 4 випадки; 2015 р. – 53; 2016 р. – 67 випадків.

В більшості випадків сказ підтверджено серед диких тварин (рижі лисиці до 40 %); серед свійських тварин небезпеку становлять коти (майже 37 % уражень) та собаки (до 12 %). В одиничних випадках підтверджено сказ серед інших тварин: ВРХ, єноти та інші свійські тварини.

Сказ і досі є нагальною проблемою в Україні, щороку забираючи життя до 10 людей.

Лікарі обласного лабораторного центру застерігають про небезпеку контактів з підозрілими тваринами, надто дикими чи бродячими. Особливе застереження дітям: ні в якому разі не підходити до таких тварин, не годувати, не гладити їх.

З настанням холодів бродячі тварини підходять ближче до житла людини, зростає ймовірність такого контакту.

Тому при контакті з невідомою твариною чи з тваринами, у яких підтверджено сказ лабораторно, при укусі (ослизненні шкіри) потрібно негайнозвернутись до медичної установи за місцем проживання для вирішення питання необхідності подальшого курсу антирабічного лікування.

Вкрай важливо на місцях проводити імунізацію проти сказу всім домашнім тваринам, а в разі зміни поведінки тварини – ізолювати її, не контактувати з нею та негайно звернутись до ветеринарів.

Тому медики радять громадянам завжди проводити щеплення своїм домашнім улюбленцям, а постраждалим від укусів тваринами виконувати рекомендації лікарів та ні в якому разі не відмовлятись від щеплень.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
28.09.2017 16:45
Переглядів690
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-02-2018 21-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг