Волинські освітяни через борги погрожують перекрити міжнародну трасу

Працівники професійно-технічних начальних закладів Ковеля стурбовані відсутністю фінансування освітніх закладів (ПТНЗ).

Під час зборів у Ковельському професійному ліцеї колектив закладу прийняв рішення: в разі не погашення заборгованості зі стипендії учням та заробітної плати працівникам навчального закладу найближчим часом, то 26 лютого 2016 року буде проведена попереджувальна акція протесту – перекриття траси міжнародного значення "Київ-Варшава", ‒ пише ІА Волинські Новини з посиланням на інформацію від представників педколективу Ковельського професійного ліцею.

Наводимо повний текст листа:

"Попри удавану радість можновладців Ковельської міської ради з приводу прийнятого Верховною Радою рішення перекласти фінансування професійно-технічних начальних закладів (ПТНЗ) з міських бюджетів на обласний та Державний бюджет, проблема досі так і не вирішена.

За станом на сьогоднішній день з 01.01.2016р державою повністю припинено фінансування закладів профтехосвіти в містах обласного значення. Ковельські депутати могли хоча б частково вирішити питання – виділити кошти на стипендії учням та зарплату працівникам, адже вони є представниками місцевої громади.

Натомість, "заморожені" на це кошти, Ковельські депутати швиденько розподілили на інші незначні "дірки" в бюджеті міста (газета "Вісті Ковельщини" від 16.02.2016р "Депутати прийняли зміни до закону").

Так що ж сталося? Прийнятий Верховною Радою закон "Про внесення змін до бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти" від 4 лютого направлений на підпис до Президента України, однак досі не підписаний. Зміни не введені в дію, тому закон діє у попередній редакції.

Міністерство фінансів України направило Президенту категоричні заперечення щодо внесених Верховною Радою змін і пропонує накласти на даний закон вето. Мотивуючи це тим, що реалізація внесених змін потребує додаткового фінансування з Держбюджету. Тоді як у Законі про Держбюджет на 2016 рік ці кошти не передбачені. Мінфін посилається на статтю 95 Конституції України, де вказано, що виключно Законом "Про Державний бюджет України" визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків, і пропонує виключити із Закону норми щодо здійснення видатків на підготовку робітничих кадрів за рахунок коштів субвенції з Держбюджету місцевим бюджетам.

Таким чином ситуація зайшла в глухий кут, від чого страждають учні і працівники ПТНЗ. Навіть у випадку підписання Президентом України запропонованих Верховною Радою змін, закон, згідно з Конституцією України, не має зворотної дії в часі. Тому, до прийняття нового закону, кошти на фінансування цих ПТНЗ все одно доведеться виплачувати з міського бюджету. Це буде зроблено або в добровільному, або в судовому порядку.

На Волині в 5 ПТНЗ (Ковельський професійний ліцей, ПТУ №5, Нововолинське ПТУ №11, Нововолинське ВПУ, Володимир-Волинське ВПУ) через відмову відповідної міської влади не розпочато фінансування.

Зокрема, в Ковельському професійному ліцеї 412 учнів (з них – 14 дітей-сиріт, 60 – з малозабезпечених сімей) з 1 січня 2016 року не отримують стипендію, а працівники – зарплату. Припиняється харчування учнів усіх соціальних категорій, діти-сироти залишаються голодними. Зростає заборгованість навчального закладу за комунальні платежі. Крім цього, ще з січня 2015 року педагоги закладів профтехосвіти області отримують лише 10% замість 20% надбавки до зарплати за престижність професії (так звана "Юлькіна" надбавка), хоча педагоги шкіл всіх міст та сіл області отримують законні 20%.

Жодних роз'яснень від голови облдержадміністрації Волинської області Володимира Гунчика, заступника начальника управління освіти і науки Волинської ОДА Людмили Плахотної, народного депутата України Степана Івахіва, міського голови Ковеля Олега Кіндера, яким направлені листи-звернення, як жити цим учням та працівникам немає. Разом з тим по місту масово розповсюджуються плітки про закриття училищ.

Складається враження, що управління освіти Волинської ОДА навмисно принижує гідність педагогів училищ та планомірно знищує профтехосвіту області.

Враховуючи дані обставини, 15.02.2016р. в Ковельському професійному ліцеї, який працював, працює і буде працювати в нормальному режимі, відбулися збори трудового колективу, який став на захист своїх прав та інтересів.

Згідно протоколу було прийнято рішення, якщо в разі не погашення заборгованості по стипендії учням та заробітної плати працівникам навчального закладу найближчим часом, то 26.02.2016р. буде проведена попереджувальна акція протесту (перекриття траси міжнародного значення "Київ-Варшава"), про що направлені відповідні листи-звернення у відповідні інстанції.

На жаль, мешканці нашого міста вимушені в межах законодавства України вдатися до кардинальних дій, щоб відстоювати свої конституційні права.

Колектив Ковельського професійного ліцею".

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
22.02.2016 09:24
Переглядів467
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг