Які регіони України готові знову вийти на Майдан

Переважна більшість українців вважає нинішню ситуацію в країні напруженою. 22 % опитаних назвали ситуацію вибухонебезпечною. Та лише 9 % українців готові сьогодні вийти на новий Майдан.

Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного з 28 жовтня до 14 листопада 2017 року. Телеканал "24" підготував інфографіку на цю тему.

Згідно з дослідженням, 68,2 % українців вважають, що нинішня ситуація в країні є напруженою. Досить значний відсоток (21,9 %) назвав її вибухонебезпечною, і лише 6,2 % опитаних відзначають, що ситуація в країні стабільна.

Результати опитування свідчать про те, що населення України зараз віддає перевагу мирним та не надто радикальним формам протесту, таким як участь у виборах (59 %) та підписання різноманітних петицій та звернень громадян (27 %).

Більшість опитаних (59,9 %) сьогодні не підтримали б організацію нового Майдану. 22,5 % підтримали б Майдан, але особисто не брали б у ньому участі. І лише 9,2 % тих, хто готовий особисто взяти участь в новому Майдані.

Якщо дивитися за регіонами, то ситуація трохи інша – є окремі області, де протестні настрої українців значно більші. Західна Україна в цьому плані – "найгарячіший" регіон. Так, наприклад, в Івано-Франківській області 19,6 % громадян готові особисто вийти на Майдан сьогодні, і ще 32,2 % підтримали б Майдан, але не брали б у ньому участь. Загалом більше половини жителів області підтримують проведення протестної акції. У Львівській і Тернопільській областях особисто вийти на Майдан готові сьогодні 15,5 % і 14,5 % громадян відповідно.

Майже "вибухова" ситуація у Черкаській обасті, де 45,7 % громадян в цілому підтримують проведення нового Майдану. 12,3 % з них особисто взяли б у ньому участь.

На Півдні протестні настрої низькі. У Херсонській області вийти на Майдан готові лише 2,5 % опитаних. Загалом по регіону цей показник не перевищує 8,5 %.

І найменше сьогодні готові до протестів жителі Східної України, зокрема Донбасу. Лише 1,8 % громадян у Донецькій і Луганській областях взяли б сьогодні участь у новому Майдані. Майже 11 % підтримали б протест, але не брали б у ньому участі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВОЛИНЯНИ ХОЧУТЬ В ЄС І ВВАЖАЮТЬ НАПРУЖЕНОЮ СИТУАЦІЮ В УКРАЇНІ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
30.11.2017 09:05
Переглядів569
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-04-2018 21-04-2018 20-04-2018
Вибір редактора

Рейтинг