На Волині майбутні полісмени завершують навчання (фото)

У поліцейських, які навчаються в центрі первинної професійної підготовки Академії поліції в Сокиричах, завершився теоретичний курс підготовки.

Тепер вони максимально відпрацьовують на практиці різні сценарії, які можуть статися на вулицях міста, – повідомляється на сторінці патрульних у мережі Facebook.

Сьогодні разом з досвідченими інструкторами з Луцька та Києва поліцейські спробували себе ролі охоронців порядку та правопорушників. А інструктори уважно стежили за процесом, щоб за результатами відпрацювання сценарію визначити загальний рівень знань законодавства, належність правової кваліфікації діянь порушника, складання рапорту тощо.

Один з інструкторів, інспектор Патрульної поліції Луцька Андрій Савула, розповівє, що під час таких сценаріїв поліцейські мають правильно кваліфікувати подію: чи це грабіж, чи просто згуба, чи щось інше. Мають визначити, чи потрібно викликати додатковий екіпаж, слідчо-оперативну групу тощо.

"Три місяці вони вивчали в теорії адміністративне та кримінальне законодавство. Нині на вулиці закріплюють це практично. Ми як інструктори просто підводимо їх до того, як потрібно правильно діяти в тій чи іншій ситуації", – каже Андрій.

"Дуже важливо, як патрульний кваліфікує подію чи правопорушення і чи належно оформить адміністративні матеріали. Бо потім вони здаються у відділ адміністративної практики і направляються до суду. Загалом підготовка непогана, але є моменти, які ще треба підучити, десь ще почитати, закріпити знання. Чим швидше почнеться практика, тим краще", – розповідає керівник відділу адміністративної практики УПП у м. Луцьку Василь Мельничук, який викладав теорію поліцейським, а нині оцінює рівень закріплення на практиці.

Директор Волинського центру первинної професійної підготовки Академії поліції Львівського державного університету внутрішніх справ у с. Сокиричі Петро Пантік переконаний, що зараз рівень підготовки майбутніх правоохоронців на порядок вищий.

"По-перше, збільшилась тривалість навчання, яке становить 4 місяці. По-друге, додали більше практики, того, що безпосередньо може їх очікувати на вулицях. Підготовка нинішніх поліцейських краща, ніж була раніше, ми постійно відслідковуємо рівень їхніх знань, щотижня проводиться відповідне тестування на комп'ютерах – тож щось підтасувати просто нереально, і одразу видно загальну картину. Є такі, хто набирає максимальну кількість балів, і це радує. Хоча вже безпосередню їхню готовність ми побачимо, коли вони заступлять на чергування", – каже директор.

Задоволені навчанням і самі поліцейські. 28-річний Дмитро Ліпчук, який до того працював у Державній прикордонній службі, зазначив, що відпрацювання на вулиці з досвідченими інструкторами мають величезну перевагу.

"Сьогодні ми працюємо з інструкторами з Києва, які мають колосальний досвід роботи у найбільшому місті України. Вони дають конкретні поради, як володіти голосом, коли використовувати спеціальні засоби, прийоми рукопашного бою чи вогнепальну зброю. Також акцент ставиться на психологічних прийомах при контакті з потенційним правопорушником. Ще три тижні таких навчань додадуть впевненості і підвищать рівень нашої підготовки", – впевнений Дмитро.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
29.11.2017 18:13
Переглядів1140
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-04-2018 21-04-2018 20-04-2018
Вибір редактора

Рейтинг