Поділитись:

Луківська тергромада хоче розширити свої межі

Понеділок, 15 січня 2018, 09:48
Луківська тергромада хоче розширити свої межі

Луківська селищна ОТГ, що у Турійському районі, планує, за рахунок приєднання сусідніх територій, стати більшою і за чисельністю жителів, і за площею.

Зокрема у планах голови ОТГ Анатолія Климука спільне господарюванням з сільрадами передбаченими Перспективним планом формування територій громад Волинської області – Новосілківською Турійського району і Зачернецькою Любомльського, – інформує

Історично так вже було, що селище і село Зачернеччя, входили до одного району і тоді Мацейов, нинішній Луків, був
райцентром.

"Ініціатива Офісу реформ АМУ "Відродимо містечка Волині!", започаткована у 2016-му в рамках проекту ПУЛЬС, успішно реалізовується. Торік шість містечок, що у минулому мали статус райцентрів, стали центрами ОТГ. Наразі важливо підтримати об'єднані громади, що цьогоріч із 1 січня розпочали принципово новий етап не лише свого розвитку, а й розвитку довколишніх територій", – наголошує консультант з правових питань Офісу реформ, Волинського РВ Асоціації міст України Валентин Малиновський.

Якщо плани щодо приєднання судилося втілити, то Луківська громада налічуватиме близько семи тисяч жителів, що, на думку консультантів Офісу реформ, дасть нові можливості для розвитку та відродження історичної слави містечка, яке свого часу мало Магдебурзьке право. Під час візиту до Лукова консультант з бюджетних питань Василь Гром, надав фахові рекомендації щодо фінансових питань, допоміг сформувати структуру апарату селищної ради та її виконавчого комітету ОТГ.

Проконсультував він і директора Луківської ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей Романа Максимука щодо функціонування навчального закладу в статусі опорної школи з кількома філіями. Відтак, невдовзі вона стане окремою юридичною особою та розпорядником бюджетних коштів із відповідними рахунками у Казначействі та власною бухгалтерською службою.

"Саме практична реалізація реформ в освіті, передбачена у новому Законі "Про освіту" і базується на фінансовій самостійності загальноосвітніх та дошкільних закладів – як одного із основоположних принципів функціонування освіти в Україні", – сказав Гром.

Під час виїзної консультації обговорили й перспективи створення у Луківській селищній ОТГ Центру культури та дозвілля. До речі, такі Центри, на Волині поки діють лише у Княгининівській та Вишнівській громадах, але організацією яких зацікавилися керівники ОТГ із інших областей.

"Створення таких центрів – це один і шляхів завершення повної децентралізації у сфері культури і мистецтва ОТГ", – наголошує консультант з бюджетних питань, заслужений економіст України.

Надрукувати
мітки:
коментарів
09:09
19 квітня 2024
18 квітня 2024