Тисячолітній меч, знайдений на Волині, хочуть передати Росії

Тисячолітній меч, імовірно, знайдений на Волині

В Естонії 1 березня конфіскували меч епохи вікінгів, який, імовірно, знайшли на Волині.

Знахідці близько тисячі років. Як повідомляє видання Лівий берег з посиланням на ERR.ee, зброю виявили естонські митники під час огляду одного з вантажних автомобілів на кордоні Естонії з Росією.

У водія – громадянина Білорусі – не виявилося дозволу на транспортування раритету. Під час експертизи з'ясувалося, що мечу близько тисячі років, а на аукціонах за нього можна отримати не менше17 000 євро.

Естонія планувала віддати знахідку Росії.

Однак незабаром на українському сайті prostir.museum з'явилася інформація про те, що точно такий самий меч торік знайшли на Волині. Анонімний користувач на сайті аукціону "Віоліті" 5 грудня повідомив, що "сьогодні знайшов таку річ" у Волинській області та попросив оцінити предмет.

Через кілька днів після виходу цього матеріалу Міністерство закордонних справ Естонії одержало лист від посла України в Таллінні, в якому той попросив не віддавати Росії знайдений меч.

У своєму листі посол Віктор Крижанівський зазначив, що древній меч могли нелегально переправити з території України в Росію. Докладні відомості та документи посол пообіцяв надати естонській стороні найближчим часом.

"Зараз ми не наполягаємо на тому, щоб меч повернули Україні. Просто просимо МЗС Естонії не поспішати передавати його Росії. Необхідно все точно з'ясувати. Наші чиновники в Києві вже готують необхідні документи. Якщо ж буде встановлено, що меч не пов'язаний з Україною, то, звичайно ж, ми відійдемо вбік від цього питання. А поки що хочемо переконатися в тому, чи знайдений або ж ні на Волині меч", – сказав посол.

Представники департаменту охорони пам'яток старовини заявили, що очікують від України документального підтвердження того, що артефакт дійсно знайшли у Волинській області.

"Якщо з'ясується, що меч знайшли в Україні, то ми повернемо його країні, де було виявлено знахідку", – сказала інспектор департаменту Нелі Кангерт.

Лист українського посла Віктора Крижанівського, в якому він просить не віддавати Росії знайдений меч

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
08.03.2016 20:02
Переглядів487
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-01-2018 22-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг