Екс-прокурор Луцька збільшив собі пенсію через суд

Ковельський міськрайонний суд розглянув справу за адміністративним позовом колишнього прокурора Луцька Андрія Кучера до управління Пенсійного фонду України у Луцьку щодо "зменшеної" пенсії.

У суді Кучер вказав, що з 29 травня 2015 року перебуває на обліку в Пенсійному фонді, як отримувач пенсії за вислугу років, а наказом Генерального прокурора України від 16 грудня 2015 року його звільнили з посади міського прокурора, повідомляє Kowel.com.ua.

17 грудня він звернувся до управління Пенсійного фонду з письмовою заявою про перерахунок раніше призначеної пенсії, відповідно до закону, який діяв на час її призначення. Але з врахуванням розміру заробітної плати, яка вказана у довідках, виданих 17 грудня прокуратурою Волинської області.

Згідно з довідками, розмір заробітної плати Андрія Кучера становив 14 622,46 гривень.

Управління Пенсійного фонду повідомило, що пенсію йому виплачуватимуть у розмірі, який встановлений при призначенні пенсії 29 травня 2015 року. У перерахунку за звільненням, відповідно до довідок обласної прокуратури, екс-прокурору відмовили.

Відмову Кучеру обґрунтували тим, що, відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру", умови та порядок перерахунку пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Наразі проведення перерахунків Кабмін не передбачив.

Крім цього, відповідно до розділу 3 пункту 5 Прикінцевих положень Закону України "Про прокуратуру", у випадку неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, відповідно до Закону України "Про прокуратуру".

Суддя Олена Восковська зазначила, що такі докази відповідача суперечать вимогам закону.

Адміністративний позов задоволено. Суд визнав протиправними дії управління Пенсійного фонду України у Луцьку, зобов'язав здійснити перерахунок пенсії та стягнути на користь позивача витрати щодо сплати судового збору.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
06.04.2016 09:31
Переглядів971
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
26-05-2018 25-05-2018 24-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг