Бурштинова лихоманка: що втрачає Україна від нелегального видобутку?

Після Революції Гідності в Україні неодноразово порушувалося питання боротьби з незаконним видобутком бурштину. Найбільш "гарячою точкою" на сьогоднішній день є Рівненська область, де нещодавно відбулися зіткнення між правоохоронцями та бурштинокопачами. Не менш гострою залишається ситуація й на Волині.

Видання "Слово і Діло" вирішило показати, скільки коштів проходить повз державну казну через незаконний видобуток "сонячного каменю".

Щорічний загальний обсяг нелегального видобутку бурштину становить 300 тонн, що в грошовому еквіваленті дорівнює 200-300 млн доларів.

Водночас, річний видобуток держпідприємства "Укрбурштин" становить лише 1-3 тонни на рік. До слова, у 2015 році українськими митниками було вилучено 605 кг бурштину, польськими – 19,5 тонн.

Нагадаємо, що на території Волинської та Рівненської областей для нормалізації ситуації з незаконним видобутком бурштину введені частини Національної гвардії, оснащені новітньою військовою технікою.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
26.04.2016 11:15
Переглядів568
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
16-01-2018 15-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг