"Волиньприродресурсу" дозволили розробку бурштину

Ігор Палиця

Депутати Волинської обласної ради проголосували за надання надр у користування комунальному підприємству "Волиньприродресурс".

Відповідне рішення було прийнято на сесії Волинської облради 19 травня.

Підприємство отримає земельну ділянку площею 51 тисячу гектарів задля геологічного вивчення, зокрема дослідно-промислової розробки покладів бурштину ділянок Маневицького району Волинської області

Голова Волинської обласної ради Ігор Палиця зауважив, що це рішення стане декларативним першим кроком. Після цього потрібно буде отримати "дозвіл від Києва".

Палиця зазначив, що створення такого комунального підприємства – можливість створити установу, яка стане набутком всіх волинян.

"Щоб не Київ розподіляв, а щоб прибутки осідали у Волинській області", – заявив Ігор Палиця.

Голова Волиньради розповів, що бачить таку схему прибутку комунального підприємства: 50 % отримуватиме саме підприємство. З них 50 % йтиме на обласний бюджет. 25 % – в бюджет районної ради, на території якої розроблятимуть поклади, і 25 % – сільській раді.

Своєю чергою, депутат Валерій Курстак зазначив, що не можна затягувати з прийняттям цього рішення і розповів, що минулоріч було вивезено з Волині близько 25 тонн бурштину. У результаті попросив депутатів підтримати рішення щодо виділення надр комунальному підприємству.

Протилежну позицію висловила депутат Людмила Кирда. Обраниця громади зазначила, що не голосуватиме за це рішення через те, що не володіє інформацією, хто буде керівником цього підприємства та хто його контролюватиме.

"Коли я буду знати, хто директор підприємства, буду готова голосувати за проект рішення, який ми обговорюємо".

Також Кирда аргументувала свою позицію тим, що такий крок не був погоджений з громадою. Тому обраниця громади запропонувала голові облради та голові ОДА спільно з міськими та сільськими головами організувати громадські обговорення, де жителі могли б висловитися.

На це Ігор Палиця категорично відповів, що вони не будуть чекати рішення Верховної Ради та не вступатимуть в полеміку з людьми і запевнив, що ніхто не має права почати роботи без погодження громади.

"В мене враження, що у Києві хтось в долі, тому затягують вирішення питання з незаконним видобутком бурштину. Ми маємо прийняти якесь рішення. Так як є, не може бути", – виступив депутат Анатолій Вітів.

Обранець громади Святослав Кравчук запропонував не вдаватися в полеміку і не "заговорювати" це рішення "так, як вміють у Верховній Раді".

"Якщо хочемо "заговорити" – "заговорим", знайдемо юридичні підковирки і так далі. Давайте будемо менше говорити і приймати рішення. Прошу проголосувати", – сказав депутат Кравчук.

У результаті за рішення про надання надр у користування КП "Волиньприродресурс" проголосувала більшість депутатського складу.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
19.05.2016 16:42
Переглядів2000
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
11:16
22.05.2016
Краще хай свої копають,і гроші в місцевий бюджет надходять.Бо вже той Київ достав,все під себе горнути.
17:05
19.05.2016
читач
Палиця хоче трошки підкопати, заробляє останнім часом мало
останні новини
19-03-2018 18-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг