Комунальні заклади на Волині привчають економити енергоносії

На виконання розпорядження голови Волинської ОДА від 17 лютого лютого 2016 року було проведено пілотну експлуатацію програми щоденного моніторингу за споживанням енергоносіїв на визначених об'єктах.

Про це у понеділок, 23 травня, повідомив заступник голови Волинської обласної державної адмінімінстрації Сергій Кошарук під час оперативної наради.

Для моніторингу відібрали три об'єкти обласної комунальної власності: Волинське обласне дитяче територіальне медичне об'єднання, Волинське державне училище культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського, Іваничівська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат.

На сервері розробника спеціалізованого програмного забезпечення "Енергобаланс" були створені накопичувальні аналітичні картки і щоденно, починаючи з 9 лютого 2016 році вносилися покази лічильників електричної енергії, природного газу, теплової енергії та води. Дані вводилися спеціально проінструктованими енергоменеджерами зазначених установ в онлайновому режимі через інтернет.

Сергій Кошарук зауважив, що з підвищенням середньої температури повітря скоротилося споживання електроенергії, що свідчить про можливість використання в установах в холодну пору року додаткових електричних обігрівачів.

В усіх закладах відсутня можливість регулювання подачі тепла в залежності від температури повітря ззовні, а в школі-інтернаті і училищі культури ще й в залежності від днів та годин перебування учнів, відвідувачів і персоналу в будівлях закладів.

Окремо посадовець виділив відсутність приладів обліку електроенергії на "низькій" стороні в обласній дитячій лікарні, що унеможливлює будь-які дії з вимірюваного впливу на ефективне використання електричного енергетичного ресурсу.

Заступник голови повідомив, що для продовження ефективного впровадження системи далі, в 2016 році, варто профінансувати з обласного бюджету вартість діючої програми в сумі 495,4 тисячі гривень, а у 2017 році не менше виділити 127,7 тисячі гривень на супровід контенту.

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик сказав, що надалі потрібно впроваджувати заходи для покращення ситуації.

"Прошу підготувати план заходів для впорядкування ситуації з енергоносіями. До початку опалювального сезону всі ці заходи повинні бути реалізовані", – сказав очільник області.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
23.05.2016 12:37
Переглядів702
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-05-2018 20-05-2018 19-05-2018 18-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг