На Волині каратимуть слідчих, які провалили «бурштинові» справи

На Волині цьогоріч закрили дев'ять кримінальних проваджень, розпочатих проти чорних копачів бурштину. Винних у неефективному розслідуванні правоохоронців обіцяють карати.

Прокурор Волинської області Дмитро Чепіжак наголосив, що проблема боротьби з незаконним видобутком бурштину на Волині дуже гостра й вирішувати її необхідно спільно, - повідомили у прес-службі прокуратури.

Упродовж поточного року органами внутрішніх справ (поліції) області за фактами незаконного видобутку бурштину розслідувалось 47 кримінальних проваджень.

За результатами розслідування 15 проваджень щодо 22 осіб скеровано до суду з обвинувальними актами. Наразі 18 осіб засуджено. Ще 9 проваджень закрито, 4 – об'єднано, 19 – розслідується.

У розслідуваних кримінальних провадженнях вилучено та визнано речовими доказами 24 одиниці автотранспорту, 16 мотопомп та інше обладнання для незаконного промислу, 9 кілограмів бурштину.

Розслідуючи ці провадження, слідчі та оперативні працівники не забезпечили ефективної роботи задля встановлення організаторів незаконного промислу. В окремих провадженнях розслідування здійснюється із недотриманням розумних строків. Активізація спостерігається лише після втручання прокуратури області.

Не налагоджено роботу щодо встановлення розміру спричинених незаконними промислами збитків та їх відшкодування. Нема належної взаємодії між слідчими, працівниками екологічної інспекції та працівниками обласного управління лісового та мисливського господарства. Відсутній чіткий алгоритм спільних дій.

Визнавши усі недоліки та упущення, допущені правоохоронцями у розслідуванні правопорушень, учасники наради визначили низку заходів, вжиття яких необхідне для підвищення ефективності боротьби із незаконним видобуванням бурштину в області.

Вирішуватимуться також питання про притягнення винних у неефективному розслідуванні правоохоронців до відповідальності.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
28.12.2015 11:56
Переглядів166
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-02-2018 18-02-2018 17-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг