Чи є майбутнє у малого прикордонного руху з Польщею?

Республіка Польща тимчасово скасувала можливість перетинати кордон за спрощеними правилами жителям 30-ти кілометрової прикордонної зони – лише на місяць, через проведення у країні саміту НАТО.

Таке рішення сусідньої держави спровокувало кілометрові черги на українсько-польському кордоні. Пише газета "Експрес".

4-5 липня кількість автомобілів, які перетинали кордон, істотно зменшилася – із 40 до 18 тисяч, повідомляють у Бещадському відділенні Прикордонної служби України.

То чи не варто відмовитися взагалі від малого прикордонного руху, який створює канал для контрабанди та проблеми для туристів та людей, що їдуть за кордон у службових справах?

Радник при дирекції Національного інституту стратегічних досліджень Світалана Мітряєва вважає, що відмова від такого інструменту лібералізації візового режиму– "на руку" країнам ЄС, які ставлять під сумнів здатність України дотримуватися їхніх правил.

"Сьогодні перед Україною відкрилося вікно можливостей для вирішення питання про впровадження безвізового режиму з ЄС найближчим часом. Але є і правила, які Україна повинна виконувати. Вони передбачають, що МПР (малий прикордонний рух) необхідно використовувати за призначенням – для виїздів до рідних, з культурною метою, а не для перевезення сигарет та іншої контрабанди", – пояснює експерт.

Голова громадської організації "Завтра" Роман Тузяк каже, щовід дозволу на місцевий прикордонний рух більше шкоди, ніж користі.

"Поляки, коли його запроваджували, вочевидь,і гадки не мали, які будуть наслідки. Звісно, не всі учасники МПР ввозять контрабанду в сусідню державу. Проте чимало жителів прикордонних територій масово перевозять сигарети та іншу контрабанду туди-сюди. Саме вони перекривали траси, вимагаючи повернення дозволу на малий прикордонний рух", – розповідає активіст.

І додає, що нині польська сторона запевняє, що скасування місцевого прикордонного руху – це тимчасово. Але він думаю, що таким чиномсусідня держава вирішила провести експеремент, чи не зменшаться черги на кордоні, у яких доводиться стояти 6-8 годин.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
10.07.2016 18:45
Переглядів2237
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
16:48
14.07.2016
Sergiusz
А 12-14 не хочете простояти в черзі??? Працюю в Хелмі, контрабас принципово не вожу, а ці черги відбивають будь-яке бажання кудись їздити. Навіть зараз уже доводиться по 4-6год. стояти. А їздити щоразу на перехід Угринів-Долгобичув, де черг немаэ не вихід, а чому неиаэ подумайте логічно.
останні новини
20-03-2018 19-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг