Польський Сейм має намір визнати Волинську трагедію геноцидом

Польський Сейм хоче встановити 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти жителів Другої Речі Посполитої, тобто міжвоєнної Польщі. Це має відбутися на основі постанови.

Саме такі формулювання містяться в тексті резолюції щодо Волинської трагедії. Текст пройшов у вівторок, 19 липня, перше читання на парламентських комісіях зв'язку з поляками за кордоном та культури і засобів масової інформації, – повідомляє портал "Простір"

Основою резолюції став проект правлячої партії "Право і справедливість". Після прийняття поправок проект наголошує, що злочин мав місце у 1943-1945 роках.

Парламент хоче віддати данину "громадянам Другої Речі Посполитої, по-звірячому вбитим українськими націоналістами".

Депутати погодилися з поправкою в назві документу, запропонованою головою комісії зі зв'язку з поляками за кордоном Міхалом Дворчиком (ПіС), який, як наголосив, консультувався з істориками Інституту національної пам'яті Польщі. За поправкою, у резолюції віддається данина "жертвам геноциду в 1943-1945 роках", а не, як було спочатку, в 1939-1945 роках.

"У результаті геноциду в 1943-1945 роках було вбито більше ста тисяч громадян Другої Речі Посполитої, в основному селян. Їхня точна кількість досі не відома, і багато хто з них до цих пір не є гідно похоронений і вшанований", — читаємо в документі.

Водночас парламентарії підкреслюють, що під час Другої світової війни на цій території зіткнулися два тоталітаризми — Третій Райх і Совєтський Союз. Дії цих країн сприяли розпалюванню ненависті щодо етнічних і релігійних меншин. У проекті читаємо про невдалі спроби порозуміння між українськими організаціями та представниками польської підпільної держави.

У резолюції йдеться про те, що липень 1943 року став апогеєм хвилі злочинів, скоєних ОУН, УПА і СС Галичина. В результаті, як окреслює польський Сейм, геноциду в 1943-1945 роки було вбито більше ста тисяч громадян Речі Посполитої.

Польський Сейм також висловлює визнання польським формуванням, зокрема армії, яка захищала мирних жителів. Також підкреслюється роль кресов'ян, що протягом багатьох десятиліть "вимагали правди про геноцид", керуючись лозунгом "Не помсти, але пам'яті вимагають жертви".

Об'єднані комісії протягом першого читання вказали, що в 1943—45 роках загинули представники інших національностей, а також українці, "які стали на захист жертв". Парламент висловив їм свою вдячність і закликав президента вшанувати цих людей державними нагородами.

Також наголошено, що пам'ятаючи про злочини українських націоналістів, не можна мовчати і "релятивізувати польську відповідь", у результаті якої загинули цивільні українці.

У резолюції висловлюється солідарність з Україною, яка бореться з зовнішнім агресором за територіальну цілісність. Підкреслюється, що єдиною дорогою до істини є шлях до примирення.

Друге читання резолюції відбудеться завтра, у середу, 20 липня.

За резолюцію має проголосувати Сейм на пленарному засіданні. Теперішнє засідання, від 19 до 22 липня, є останнім засіданням Сейму перед канікулами.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
20.07.2016 08:20
Переглядів389
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-05-2018 22-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг