«Волиньгаз» розпочав встановлення будинкових лічильників газу

У Луцьку ПАТ "Волиньгаз" за програмою, затвердженою НКРЕКП, встановило два будинкові прилади обліку газу в багатоповерхівках Луцька. Уже з нового року такі лічильники з'являться ще у десятках багатоквартирних будинків області.

Ініціатором програми по масовій установці загальних для всього багатоквартирного будинку вузлів обліку споживання газу стала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, - повідомили у прес-службі газової компанії.

Таке облаштування будинкових лічильників газу замість індивідуальних приладів обліку дозволить заощадити час і гроші.

Фінансування встановлення будинкових лічильників відбувається за кошти газорозподільного підприємств за рахунок тарифу на розподіл газу. Вартість одного такого приладу обійшлась підприємству близько 50 тисяч гривень. Це дозволяє налагодити приладовий облік витрат газу в умовах обмеженого бюджету, адже середні витрати на одного абонента при установці будинкового лічильника вартуватиме уп'ятеро дешевше, аніж при монтажі квартирних лічильників.

Після встановлення лічильника на будинок власники квартир починають платити не за розрахунковими нормативами споживанyя, а лише за реально спожитий газ.

"Ми розуміємо необхідність коректного обліку газу та зацікавлені в його організації для усіх житлових будинків області. Лічильник – не засіб економії, а лише необхідний і стимулюючий чинник до неї. Він фіксує реальний обсяг використаного палива. Для споживача встановлення приладу обліку газу замінює систему оплати за нормативом на систему оплати за фактично спожитий ресурс. Як правило, в підсумку сума платежів виходить менша" - розповів заступник голови правління з обліку та балансів ПАТ "Волиньгаз" Андрій Карпомиз.

Першими власниками таких лічильників стали лучани, однак з нового року ПАТ "Волиньгаз" розпочне встановлення будинкових лічильників по усій області у багатоповерхівках де мешканці використовують газ лише на плитах для приготування їжі.

Нагадаємо, відповідно до закону "Про забезпечення комерційного обліку газу", до початку 2016 року індивідуальні газові лічильники мають з'явитися в усіх квартирах, де використовують газову плиту і водонагрівач. А з 1 січня 2018 року помешкання усіх споживачів, які використовують блакитне паливо лише для приготування їжі, мають стовідсотково бути забезпечені приладами обліку.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
29.12.2015 17:08
Переглядів757
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-03-2018 17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг