Нацбанк вводить в обіг нові гривні

Національний банк України презентував пам'ятні банкноти номінальною вартістю 20 гривень, присвячені 160-річчю від дня народження українського письменника Івана Франка.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

За словами заступника голови Національного банку Якова Смолія, у світі такий вид продукції, як пам'ятні банкноти, є досить популярною справою. Наприклад, пам'ятні банкноти випускають Польща, Білорусь, Казахстан та багато інших країн.

Яків Смолій нагадав, що у 2011 році на честь відзначення 20-ї річниці створення Національного банку України тиражем 1 000 штук була випущена пам'ятна банкнота номінальною вартістю 50 гривень.

Пам'ятні банкноти на честь 160-річчя Івана Франка введуть в обіг з 1 вересня. Їх тираж становитиме один мільйон штук, а для нумерування банкнот використано серію ЦБ.

Директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко детально розповів про дизайн нової пам'ятної банкноти та її новітні елементи захисту.

"Національний банк розробляв цю банкноту з метою вдосконалення технології виготовлення грошових знаків національної валюти України та елементів їх захисту. Працюючи над її створенням, ми втілювали найсучасніші інноваційні технології як у дизайні, так і в системі захисту", директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко.

За його словами, на банкноті запроваджено нові оптично-змінні елементи захисту:

  • "віконна" захисна стрічка з ефектом руху фонових зображень;
  • елемент SPARK, що поступово змінює колір під час зміни кута нахилу банкноти.

У центральній частині на лицьовому боці пам'ятної банкноти розміщено портрет Івана Франка; основним елементом дизайну зворотного боку пам'ятної банкноти номіналом 20 гривень залишено зображення будівлі Львівського оперного театру.

Як і обігові банкноти номіналом 20 гривень пам'ятна банкнота має переважаючий зелений колір і тонований під цей колір банкнотний папір.

20 000 примірників цих пам'ятних банкнот будуть запаковані в сувенірні конверти та реалізовуватимуться регіональними представництвами Національного банку України за ціною 31 гривня. Вартість решти пам'ятних банкнот становитиме 27 гривень.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
26.08.2016 15:29
Переглядів1440
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-02-2018 19-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг