Як на Волині "рятують" дороги від спеки і перевантажених авто

Внести зміни до законодавства щодо відповідальності вантажовідправника за навантаження транспортних засобів з перевищенням вагових параметрів та стягувати штрафи з порушників за допомогою виконавчої служби пропонують в управлінні Укртрансбезпеки.

Про це йшлося під час оперативної наради в голови Волинської облдержадміністрації 12 вересня, – інформує ІА Волинські Новини.

Начальник служби автомобільних доріг в області Анатолій Посполітак повідомив, що відповідно до законодавства в області видали розпорядження голови ОДА про запровадження на дорогах загального користування температурного режиму. Йдеться про заборону руху автотранспорту вагою понад 24 тонни та навантаженням понад 7 тонн з 11 до 23 години. В області встановили 41 комплект заборонних знаків, 22 інформаційних пано про режим обмеження руху. Окрім цього облаштували спеціальні майданчики для відстою автомобілів (27 одиниць).

На автодорозі Львів-Радехів-Луцьк облаштовували майданчик для вагового контролю в районі села Терешківці. Під час рейдів громадськості, служби автодоріг та Укртрансбезпеки підтвердилася інформація про те, що перевізники об'їжджають ваговий комплекс, який на той час був встановлений у Гіркій Полонці, через дороги місцевого значення.

28 липня вийшов наказ Міністерства інфраструктури, який затвердив технологічний регламент зі здійснення вагового контролю. Вагові пункти повинні бути укомплектовані платіжними терміналами. Таким чином під час накладання штрафів перевізники одразу на місці зможуть сплатити за здійснене правопорушення.

За час виходу розпорядження про здійснення температурного режиму в області здійснили 1630 зважувань та виявили 88 правопорушень.

Начальник управління Укртрансбезпеки в області Володимир Степанов поінформував, що на автошляхах області визначили 7 місць, де є можливість розташувати пересувний габаритно-ваговий комплекс. За період з 1 квітня по 9 вересня цього року працівники управління під час здійснення габаритно-вагового контролю перевірили 1931 транспортний засіб, склали 100 актів з перевищення вагових параметрів. Розбіжність показників з інформацією служби автодоріг він пояснив тим, що працівники управління здійснюють також документальний контроль. За результатами розгляду актів внесли 91 припис про порушення транспортного законодавства, винесли 57 постанов про застосування адміністративно-господарських штрафів на загальну суму 94,8 тисяч гривень. Також нарахували плату за проїзд автодорогами у сумі 26,148 тисячі євро. Сплачено до держбюджету коштів на суму 231 тисячу гривень.

Разом з тим підвищену увагу присвячують тим транспортним засобам, які здійснюють перевезення при підвищеній температурі повітря понад 28 градусів. Інспектори управління виявили 31 випадок перевезення вантажів вагою понад 24 тонни, про що склали відповідні акти перевірки. З метою активізації сплати штрафів та фінансових санкцій направили лист у прокуратуру Волинської області.

У листі надали інформацію про перевізників, які не сплачують добровільно фінансові санкції за перевищення вагових параметрів. Значна сума нарахувань плати з проїзд – 3669 євро, оскаржувалася перевізниками у суді.

Так, Волинський окружний адмінсуд відмовив у задоволенні позовних вимог перевізників у 4 адміністративних справах, ще одна справа про оскарження плати за проїзд перебуває на розгляді. Спільно з органами прокуратури подали позов про стягнення 639 євро плати за проїзд і окружний адмінсуд задовольнив позов, а перевізник сплатив вказану суму.

Зі слів Володимира Степанова, існує потреба у придбанні додаткового габаритно-вагового комплексу та внесенні змін до законодавства, а саме запровадження відповідальності вантажовідправника за навантаження транспортних засобів з перевищенням вагових параметрів та стягнення коштів за це проводити через виконавчу службу у разі несплати добровільно протягом 15 днів. Проект щодо змін в законодавстві у цій сфері направили у департамент інфраструктури.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
13.09.2016 08:32
Переглядів494
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
24-03-2018 23-03-2018 22-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг