Євген Дудка: про "бочку" ефективності та якісне управління компанією

Засновник групи компаній ТМ "ВІЛІЯ" Євген Дудка

Засновник групи компаній ТМ "ВІЛІЯ" Євген Дудка розповів про принципи управління, які дозволили його підприємству стати успішним.

Про важливість дисципліни і організації праці та "бочку" ефективності, днищем якої є управління бізнесмен розповів в інтерв'ю виданню Агрохолдинг України-2016, – пише AgroPortal.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄВГЕН ДУДКА: "ДОСИТЬ ПЛАКАТИСЯ! АГРАРНИЙ БІЗНЕС – ЦЕ КЛАСНА СПРАВА!"

З його слів, ключову роль в ефективному господарюванні грають управління людським ресурсом, розуміння процесів топ-менеджментом, правильний маркетинг і визначення компанією місця на ринку.

"Два роки тому у нас була ручна система управління, – розповідає Євген Дудка. – Тепер підприємство змінилося, і на наступний рік плануємо перейти на корпоративну систему управління. Раніше ми кожному розповідали, що він повинен робити, за підписом першої особи, а зараз – визначаємо завдання за напрямками".

Основним досягненням своєї компанії аграрій називає збалансованість управління і технології.

Не потрібно вірити в "чарівну таблетку", яка від усього допомагає

Не потрібно вірити в "чарівну таблетку", яка від усього допомагає, вважає Євген Дудка. Підприємства можуть працювати в однакових умовах, але одне з них ефективно, а інше – ні. Чому? Все залежить від керівника, він приймає рішення: які технології вибрати, які ресурси придбати, залучає кредит, забезпечує результат.

"На мою думку, менеджмент у всьому ланцюзі агровиробництва є найважливішим. Сама технологія нічого не дасть, поки не буде дисципліни на виробництві, поки не буде ресурсного забезпечення, поки не буде організації праці. Це гарне слово, в основі якого – організація праці, дисципліна і ресурси. Якщо говорити про пріоритети, то в першу чергу – це організація роботи, в другу – забезпеченість ресурсами, в третю – дисципліна", – пояснює керівник.

Наприклад, основний фактор ефективності в рослинництві – врожай. Його можна збільшувати екстенсивним шляхом, тобто нарощуванням кількості оброблюваної землі, і інтенсивним – завдяки збільшенню врожайності на площах, які вже існують. Гроші виробника – це врожай, помножений на ціну.

Найближчі кілька років будуть важкими в ціновому сегменті. Єдине, що ми можемо зробити, – це збільшити врожайність

"На вартість ми не впливаємо, але ми впливаємо на вал. Найближчі кілька років будуть важкими в ціновому сегменті. Єдине, що ми можемо зробити, – це збільшити врожайність. Тому основною зоною нашого управління є врожайність – планування, правильна сівозміна, якісне насіння, необхідне добриво, надійний захист і збір без втрат. Ось ті фактори, які є дощечками "бочки" ефективності, а управління, на мою думку, – це днище, основа, яка їх тримає", – розповідає Євген Дудка.

При цьому аграрна політика, з його слів, мало впливає на ефективність діяльності агропідприємства. Скасування спецрежиму ПДВ групу ТМ "ВІЛІЯ" не лякає. "У нас раніше не було відшкодування по пшениці, рапсу і кукурудзи, а зараз ми заходимо в цивілізовані відносини", – говорить засновник групи.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
18.10.2016 14:00
Переглядів719
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-05-2018 22-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг