Поляки впорядкували цвинтарі на Волині

Як і щороку перед 1 листопада – Днем усіх святих – поляки впорядковували кладовища та місця пам'яті в Україні.

Про це повідомляє Польське радіо.

"На Волині є більше тридцяти польських цвинтарів, котрі впорядковують та відвідують. Є, на жаль, також покинуті та зарослі цвинтарі, де є поодинокі могили, на яких свічки запалюють рідко", – сказав консул Марек Запур з луцького дипломатичного відомства Польщі.

На польських цвинтарях на Волині поховані легіонери, солдати Армії крайової та мирні жертви.

"Ці цвинтарі знаходяться у різному стані. Є, наприклад, доглянутий цвинтар в селі Острівки та цвинтарі, де поховані легіонери, за якими постійно доглядають польські скаути. На інші рідко хтось прийде, поприбирає покинуті могили або запалить свічку", – додав Запур.

Валентин Ваколюк, президент Товариства польської культури ім. Еви Фелінської на Волині і головний редактор видання "Волинський монітор" підкреслив, що за кожним з цвинтарів і польських місць пам'яті доглядають організації місцевих поляків.

"Наше товариство доглядає за польським цвинтарем у Берестечку та знищеним комуністами парафіяльним цвинтарем у Луцьку. Маємо також воєнний цвинтарі в селі Пшебраже, яке у 1943-1944 роках було одним із найбільших центрів польської самооборони від підрозділів українських націоналістів", – сказав він.

Зі слів Вакалюка, українське населення у селах, де знаходяться польські цвинтарі, ставиться до них доброзичливо. "Це здебільшого українці, переселені з Польщі. Маємо простір для порозуміння, бо нас, поляків, репатріювали з Волині, а їх перевезли сюди з Польщі. Кожен з нас живе своєю бідою і напевно тому ми розуміємо однин одного", – сказав він.

Нагадаємо: подібна акція відбулася і зі сторони українців. З 17-го до 21-го жовтня волиняни впорядковували українські цвинтарі у Польщі.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
02.11.2016 08:22
Переглядів607
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
25-05-2018 24-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг