"Я не тільки тричі подумав, я спочатку все перевірив!" - пульмонолог Волині

Головний пульмонолог Волині Олег Яковенко відповів чиновникам на погрози провести службове розслідування черговим гнівним постом у соцмережі.

Допис медик опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо: нещодавно обласний пульмонолог Олег Яковенко повідомив про незадовільний стан готовності до епідсезону на Волині, зокрема в області немає ні вакцини проти грипу, ні основного противірусного препарату "Озельтамивіру", ні експрес-тестів для діагностики грипу.

У Волинській облдержадміністрації цю інформацію не підтвердили, натомість голова ОДА Володимир Гунчик дав доручення провести службове розслідування щодо таких заяв медика і притягнути його до відповідальності.

У відповідь Олег Яковенко опублікував наступний пост, у якому не тільки не спростував попередню інформацію, а й переконував у існуванні дійсно критичної ситуації у Волинській області.

"Я як обласний ПОЗАШТАТНИЙ пульмонолог за літо-осінь цього року, відповідно до наказу УОЗ (СВОЄЮ МАШИНОЮ ТА ЗА СВОЇ ВЛАСНІ КОШТИ!), об'їхав 2700 км нашої області, всі заклади І-ІІ рівня, щоб подивитись стан речей по службі та підготовити матеріали до колегії УОЗ по покращенню пульмонологічної допомоги, та 20.10.16 я подав готову довідку з пропозиціями в обласне управління охорони здоров'я, але… мені було сказано, що я підготував "дисертацію"…, і що на це ніхто грошей не виділить…, не говорячи вже, що мене управління не запросило на нараду по грипу. Певно, мої ідеї та плани їм просто не потрібні", – написав медик.

кість надання медичної допомоги залежить не лише від санітарно-освітньої роботи та сучасних знань медика, а залежить ще від профілактичних заходів, якісних ліків та матеріально-технічної бази закладу! Та якщо у сімейного лікаря на первинці немає навіть пульсоксиметра, то скажіть мені, як він може згідно протоколу та алгоритму ведення хворого з гострою дихальною недостатністю (наказ МОЗ від 15.01.2014 №34) надавати якісну медичну допомогу!?! І про це також написано в довідці на колегію", – зазначив у дописі Олег Яковенко.

У кінці звернення медик додав: "...іноді в мене виникають думки, що ми живемо в СРСР з "найкращою медициною у світі" та зі спотвореним форматом керування "у нас все добре, у нас все під контролем, у нас показники…"! Проблема, яку я виніс на громадське слухання волинян через фейсбук, – це проблема не лише медичної галузі Волині, це проблема всієї медичної галузі нашої країні, і це лише вершинка айсбергу під назвою "МЕДИЧНА РЕФОРМА"!

Всім бажаю одного – бути здоровими та не хворіти!"

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
04.11.2016 11:07
Переглядів51533
Коментарів12
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
20:21
10.11.2016
Волинянин
До лучанина Його на головного навіть не допустять, там черга вже давно стоїть, а цю посаду затверджує ,на жаль не медична установа, а адміністрація.Думайте часом...
19:07
09.11.2016
Дмитро
Приємно, що є професіонали своєї справи.Щасти Вам, лікарю!!!
00:26
09.11.2016
Лучанин
Як вас просто обманути !!! Просто він мітить в крісло головного лікаря обласної лікарні. Аде ж він був раніше? Сидів " як мишка".
00:21
08.11.2016
Дмитро
Він спас мені життя.Я вдячний йому, як лікарю і як людині. Діагноз:позагоспітальна пневмонія (згорають легені.) В міській,зробивши флюографію ,нічого не знайшли і поставили діагноз - ОРЗ,7 днів цефтріаксон,а температура нище 39,5 не падала. А Яковенко тільки мене послухав і зразу під крапельницю.Рентген в тубдиспансері підтвердив його діагноз. І при правильному лікуванні вже більше 37,5 не було, а далі уколи з антибіотиком,який діє на пневмонію. а не цефтріаксон,яким у нас лічать всі хвороби. В нього все чітко - лікування,контроль (кожні пів року), рекомендації. P.S. А в сусідніій палаті хлопець 21-річний з Забороля помер, вже запізно привезли...
07:37
07.11.2016
Сергій
Молодець !!!!
22:00
06.11.2016
сміливо і чесно, проте правда нікому зверху не потрібна.
15:28
06.11.2016
Араліс
Оце - міністр охорони здоровя.
11:36
06.11.2016
Marina Sierokurova Ivanova
За такими лікарями майбутнє медичноі галузі краіни!
09:03
06.11.2016
Пташник Юрій Іванович
Згідний з п. Яковенком! Нажаль, в нашій совковій ще медицині свіжі і логічні ідеї не потрібні, як і розумні люди...
19:35
05.11.2016
Станіславап
Мабуть, людині не відомо, що попереду зима і наших дуєе дорогих чиновників треба в першу чергу вберегти від грипу. А люди обійдуться, їм не звикати лікуватися "народними методами., ну а як хто і помре, то це ж життя - всі колись помремо "
останні новини
17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг