Європейські науковці встановили вік маневицького човна-довбанки

Більш ніж рік українські та європейські науковці досліджували унікальний 12-метровий човен-довбанку, який торік виявили рибалки в руслі річки Стир у Маневицькому районі.

Фахівці, зокрема, намагалися встановити вік знахідки. На засіданні робочої групи щодо підйому, консервації та музеєфікації маневицького човна, що відбулося на історичному факультеті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, волинські науковці оприлюднили результати досліджень, - йдеться у сюжеті Волинської дирекції НТУ.

Волинські науковці залучили до досліджень й експертиз човна-знахідки фахівців з-за кордону. Неабиякий інтерес до човна виявили литовські та шведські експерти з гідроархеології, надавши необхідну техніку.

Зі слів директора Маневицького краєзнавчого музею Петра Хомича, з 19 жовтня 2015 року почали процес консервації цього човна.

Є два методи консервації: опорошування або занурення. Науковці обрали перший, адже він потребує менш вартісного консерванта. Колеги з Хортиці привезли його, а кошти виділила обласна рада.

Історик та археолог Сергій Панишко зазначив, що коли вперше побачив знахідку, то подумав, що він виготовлений недавно, адже човен зберігся добре і технічно виконаний бездоганно.

Науковці Київського геохімічного інституту після радіовуглицевого аналізу дійшли висновку, що човен був виготовлений у другій половині ХІІІ століття. Європейські дослідники оприлюднили свої результати: це ХІІІ століття, 1223-1295 роки (більш ніж 95 % надійності). Виконаний човен з верби білої.

Нині знахідка зберігається у приватного підприємця. Науковці просять районну владу виділити 200 тисяч гривень на добудову спеціального приміщення, куди б приходили туристи, щоб подивитися на унікальну маневицьку знахідку.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
08.12.2016 15:51
Переглядів3856
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-01-2018 16-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг