Поділитись:

На Марсі працюватиме робот-метеоролог

Вівторок, 17 листопада 2020, 00:49
На Марсі  працюватиме робот-метеоролог

Датчики на Марсоході НАСА «Персеверанс»( скорочено - «Персі») допоможуть підготуватися до майбутніх досліджень планети шляхом передбачення погоди та вивчення частинок пилу.

Про це повідомляє ІА "Конкурент" з посиланням на technology.org.

Очікується, що прилад досягне пункту призначення та приземлиться на Червоній планеті  18 лютого 2021 року. Під час дослідження кратера Джезеро на наявність ознак давнього мікробного життя, «Персі» збере перші зразки з поверхні Марсу, які  будуть доставлені на Землю майбутньою місією. Крім того, марсохід  надасть ключові дані про атмосферу, які допоможуть астронавтам вижити у світі де немає кисню,  панують мінусові температури та  трапляються пилові бурі.

Інструмент, що є базою для отримання даних про погоду, називається MEDA. Частково його мета полягає у тому, щоб збирати основні дані про температуру, швидкість та напрям вітру, тиск та відносну вологість. До речі, температура на місці висадки «Персі» коливається в середньому від  - 88 °C  вночі до приблизно - 23 °C вдень.

«Персі», разом з метеорологічними приборами на борту іншого марсохода «К'юріосіті» та посадкового апарату InSight, створять першу метеорологічну мережу на чужій планеті», - заявив Хосе Антоніо Родрігес-Манфреді, головний дослідник  MEDA з Центру астробіології в Національному інституті аерокосмічної техніки в Мадриді, Іспанія.

Ключова відмінність MEDA від попередників полягає в тому, що система визначатиме кількість, форму та розмір частинок пилу в атмосфері Марса. Пил є важливим фактором для будь-якої місії на Червону планету. Він потрапляє на все, включаючи космічні кораблі та будь-які сонячні панелі, обладнані на них. Він також керує хімічними процесами як на поверхні, так і в атмосфері; і це впливає на температуру та погоду. Команда «Персі» хоче дізнатись більше про ці взаємодії.

Повітряний пил навіть впливає на кількість сонячної радіації, що потрапляє на поверхню Марса. Атмосфера Землі разом із магнітним полем захищає нас від випромінювання. Але на Марсі немає потужного магнітного поля, а щільність атмосфери становить лише 1% від  Земної. «Радіація, мабуть, найбільш екстремальний фактор для астронавтів», - розповідає Родрігес-Манфреді.  – Костюми, що захищають астронавтів від цього випромінювання, будуть мати вирішальне значення».

З цією метою пристрій SkyCam на MEDA буде фотографувати та робити відеозаписи неба та хмар, одночасно контролюючи яскравість неба на різних довжинах хвиль, щоб допомогти нам краще зрозуміти радіаційне середовище на Марсі.

Ключовою метою місії марсохода «Персі» є астробіологія, включаючи пошук ознак давнього життя мікробів. Марсохід досліджуватиме геологію планети та минулий клімат, прокладаючи людству шлях до вивчення Червоної планети. Крім того, «Персі» стане першою місією зі збору добутих зразків марсіанських скель та реголіту (шар пухких, неоднорідних поверхневих накопичень).

Подальші місії, які зараз розглядаються НАСА у співпраці з Європейським космічним агентством, направлять космічні кораблі на Марс для збору цих добутих зразків та повернення на Землю для поглибленого аналізу.

Місія «Марс-2020» є частиною великої програми, яка охоплює місії на Місяць як спосіб підготовки до вивчення Червоної планети людьми. Задаючись метою доставити астронавтів на Місяць до 2024 року, НАСА забезпечить стійку присутність людини на супутнику Землі та навколо нього до 2028 року, передбаченою комічною програмою «Артеміда».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів