Нацбанк хоче знизити рівень готівкових рахунків

Україна належить до групи країн із високим показником рівня готівки в економіці, а це потрібно змінювати.

Про це заявив заступник глави Національного банку України Владислав Рашкован, інформує прес-служба НБУ.

"Співвідношення грошової бази до ВВП України становить 18,1%. У той же час аналогічний показник для Польщі становить 7,5%, там у будь-якому трамваї можна розрахуватися карткою. Таким чином, розвинуті країни знижують рівень використання готівки, що сприяє росту економіки, підвищує рівень прозорості та спонукає до активного розвитку сучасних сервісів та технологій. Центральний банк цього року фокусуватиме свої зусилля зокрема на реалізації проекту щодо cashless-економіки. Це повністю відповідає цілям Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 р., оскільки розвиток cashless-економіки є сегментом А9 Програми",- зазначив Рашкован.

Серед проблем, які впливають на розвиток cashless-економіки, назвали високу вартість безготівкового розрахунку, стимулювання розрахунків у готівковій формі, проблеми неоднорідного розвитку термінальної мережі та доступності POS-терміналів, необхідність детінізації економіки, правові та податкові бар'єри, недостатню довіру до систем безготівкових платежів серед населення.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Економіка
Опубліковано:
11.04.2016 11:27
Переглядів504
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-10-2018 16-10-2018 15-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг