Що треба знати про підготовку бюджету агрокомпанії

Фото ілюстративне

Під час II Аграрної фінансової конференції, яка проходила сьогодні у Києві, старший консультант з управління фінансами та ефективністю діяльності компанії Ernst & Young Віктор Геращенко розповів про те, як підготувати основний фінансовий документ підприємства.

Експерт зазначив, що зараз потрібно відійти від поняття бюджетування, як вправи, яку раз на рік роблять фінансисти, а переходити до комерційного планування продажів і операцій. Повідомляє сайт agronews

Бюджет повинен розроблятися усіма підрозділами компанії, щоб його виконання стало реальним

"В ідеалі, до підготовки бюджету мають бути залучені ті, хто працює на полях, перевозить зерно. Фінансист тут виступає як радник та контролер, який перевіряє точність даних, які надають фахівці різних підрозділів. Ми починаємо з планування продажів, закупівлі стратегічної сировини (ЗЗР, добрива, палива). Наступний етап - це планування. Важко спрогнозувати, що буде через квартал чи півроку. Тому зараз застосовують підхід, коли бюджет планується не на рік, а на 18 місяців або два роки", - сказав Віктор Геращенко.

"Потрібно враховувати, що якщо бюджет приймається на період з 1 січня 2017 року до 31 грудня 2017, а через місяць переглядається, то це вже буде бюджет з 1 лютого 2017 року до 31 січня 2018 року.

Експерт зазначає, що так як бухгалтерія повинна інформувати податкову про плани податкових надходжень, необхідно інкорпорувати податкове планування в процес бюджетування на основі розрахунків за основними запланованими операціями.

Також Віктор Геращенко наголошує на необхідності врахування трансферного ціноутворення при плануванні бюджету потрібно враховувати цінові ризики на продукцію, яка реалізується.

Тому доречно розробити план дій як на випадок позитивного сценарію, так і негативного.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Економіка
Опубліковано:
25.09.2016 14:22
Переглядів413
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
24-06-2018 23-06-2018 22-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг