"У нас надлишкова кількість лікарень", – головний медик Волині

На Волині знаходиться надлишкова кількість лікарень. Саме тому в малопотужних лікарнях у лікарів не достатньо практики, оскільки для підвищення його кваліфікації фізично не вистачає пацієнтів.

Про це розповів начальник управління охорони здоров'я Волинської обласної державної адміністрації Ігор Ващенюк у прямому ефірі ток-шоу "Протилежний Погляд LIVE" у п'ятницю, 10 лютого.

"Госпітальний округ – це функціональне об'єднання лікувальних закладів для надання спеціалізованої вторинної медичної допомоги населенню, яке проживає на цій території. Не буде генерального директора, який буде вирішувати, де і куди відправляти фінанси чи як має працювати та чи інша лікарня. Створення госпітальних округів – це спроба полікувати пацієнтів. Ми розуміємо, що в нас надлишкова кількість лікарень, і ті ресурси, які б могли працювати на послугу, на допомогу в реанімації, на безкоштовні ліки, на інші програми в нас, на жаль, витрачаються на стіни, на заробітну плату персоналу, на абсолютно непродуктивну роботу. Тут два аспекти: медичний (я б його поставив на перше місце) та економічний", – наголосив він.

Із його слів, лікарі у малопотужних лікарнях в лікаря мають недостатньо практики через нестачу пацієнтів, тож не можуть фахово займатися своєю роботою.

"Якщо хірург оперує один раз у два тижні чи місяць, то він не може бути кваліфікованим хірургом. Безпечніше людину доставити в ту лікарню, де їй може бути надана хороша медична допомога. Статус інших лікарень... Пропонується створити раду госпітального округу, куди входитимуть представники районної ради, районної адміністрації, представники територіальних об'єднаних громад, медичні представники і працівники обласної державної адміністрації, які будуть колегіально вирішувати справи. Це рішення буде не остаточне. Закон про місцеве самоврядування ніхто не відміняв. Я тут взагалі загроз не бачу ніяких. Те, що лікарень забагато – точно", – резюмував Ігор Ващенюк.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
10.02.2017 21:55
Переглядів1651
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
08:53
12.02.2017
петруша
і шухрича на донбас до трибуни хай і його прикончать із гранатомета з полтораком разом
08:51
12.02.2017
петруша
якщо лікарні приходить час закривати то волинян які поступають в лікарні треба зразуж і розстрілювати бо будуть заважать лікуватися олігархам і госворюгам і всякому бидлу
останні новини
20-06-2018 19-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг