Як із Театрального майдану Луцька потрапити в космос (фоторепортаж)

Космонавт та місяцехід, велосипед, який виробляє електроенергію, антикорупційна дошка та чудернацьке чотирилапе паперове створіння – до Луцька на два дні завітав інтерактивний музей, де й можна було побачити всю цю дивовижу.

Впродовж 12-13 травня виставку мали нагоду відвідали сотні лучан.

Як розповідає ініціатор музею "Ucrazyans", керівник громадської організації "Дивовижні" Марія Насєдкіна, цією акцією вони намагаються показати людям, як навіть у непростий час можна щось змінювати, а не жалітися і казати #зрада.

Більше десяти стендів на виставці демонструють різні соціальні проекти і діяльність громадських організацій, як національного так і місцевого рівня.

"Ця виставка створена для того, щоб місцеві жителі розуміли, які є можливості в міста, як можна ініціювати різні акції, бути свідомими громадянами", – зауважує Марія Насєдкіна.

Керівник громадської організації "Дивовижні" Марія Насєдкіна

Ідеї щодо того, яким має бути їхнє рідне місто, лучани мають змогу залишати на стенді, створеному луцьким "Центром туристичної інформації та послуг".

Стенд, на якому кожен охочий міг записати,чого не вистачає Луцьку

Довідкові таблички від міжнародної ГО Pact

На стенді від громадської організації "Дивовижні" поряд з гачками є надписи, які позначають людські інтереси. Кожен може взяти нитку і позначити свої захоплення, створивши зв'язки з іншими.

За допомогою кольорових ниток лучани шукали зв'язки з іншими

На стенді антикорупційний екстрасенс записано 6 історій, які описують діяльність органів влади, в яких теоретично можна знайти корупційну складову. Кожному пропонують перевірити свою інтуїцію і визначити: є там корупція чи нема. Також на цьому стенді можна залишити інформацію щодо проявів корупції, з якими стикалася людина.

Антикорупційний стенд

Ідентичність сусіднього обласного центру – Житомира – демонструє музей космонавтики. Тут є спеціальний ящик з рукавицями, який дозволяє побути в ролі космонавта, а також фотозона та місяцехід.

В музеї космонавтики можна було знайти місяцехід...

...і відчути себе в ролі космонавта

На мапі Луцька кожен міг відзначити, де, на його думку, має бути громадський простір.

"Громадський простір – це фізичний простір, де збираються активні люди, організовують різні тренінги, лекторії, зустрічі", – пояснює Марія Насєдкіна.

Лучани позначали, де, на їхню думку, бракує громадського простору

Велосипед, за допомогою якого можна зарядити мобільний телефон від ГО "Умка"

Іграшковий будиночок можна побудувати поблизу стенда організації "Будуймо Україну разом". Її засновниками є хлопці зі Львова, які створюють на Сході волонтерські табори для того, щоб відбудовувати будинки, пошкоджені війною.

Хлопці будують...

...а дівчата заважають

Про успіхи людей, які до того пережили горе, розповідає виставка "Центру зайнятості вільних людей".

Чудернацьке створіння та дерево посеред виставкової зони - ідея луцького об'єднання "Наукові пікніки".

Після Луцька організатори планують вирушити ще до трьох міст – Сум, Херсона та Дніпра.

Як розповіла керівниця громадської організації "Дивовижні", через кілька тижнів вони знову відвідають Луцьк. Та на цей раз вже із лекціями про "складні теми простою мовою".

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
13.05.2017 20:00
Переглядів1330
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-06-2018 19-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг