Завдяки USAID мешканці будинку в Луцьку вдвічі менше платять за опалення

Перший в Україні енергоощадний багатоквартирний будинок, де платіжки за опалення в рази нижчі, ніж в усіх інших будівлях, з'явився у Луцьку.

Стати енергоефективним будинку допомогла участь у програмі USAID – Агентства США з міжнародного розвитку.

Як розповіли в Об'єднанні співвласників багатоквартирних будинків "Лучани", почали з того, що встановили у підвалі терморегулятор, щоб в автоматичному режимі регулював подачу тепла, залежно від того, скільки градусів надворі. Частину коштів збирали по квартирах, частину дала мерія, половину профінансувало Агентство США з міжнародного розвитку.

"Сумніви були, а вже зараз вони (мешканці будинку – К.) задоволені, вже кажуть, що це добре. А як підуть платити, то дуже, дуже задоволені", – каже Ніна Христінчик.

Як розповіла голова правління ОСББ "Лучани" Юлія Сабатюк, із цього теплового пункту почалося все енергозбереження в Україні і в місті Луцьку.

"Тому що ми завдяки тому, що USAID допомогло нам поставити це обладнання, ми почали кампанію з енергозбереження і зрозуміли, що реально можна зекономити наші кошти за опалення на 50%", – зазначила жінка.

Вкладені у терморегулятор гроші швидко окупилися, адже у нових платіжках за опалення тепер стояли зовсім інші суми. На зекономлене вирішили замінити всю проводку і труби, що вічно текли, та поставити лічильники для квартир. Вистачило навіть на красу – петриківський розпис у під'їзді.

"Це реально зробити всюди. В нашій Україні не тільки зовнішня агресія військова, а ще й енергетична агресія. Тому ми маємо і можемо бути енергетично незалежні. Всього-на-всього це треба почати з себе. Якщо починаєш з себе, гуртуєш навколо цієї правильної ідеї людей, то це можна зробити в кожному будинку", – підкреслює Юлія Сабатюк.

Юлія Сабатюк була заводієм нововведень. Слідом за терморегулятором, переконала мешканців узяти кредит на утеплення фасаду. Оформили позичку, обшили стіни. Тепер їхній будинок мало що теплий – ще й зовні вигідно контрастує з сусідніми, ремонтом яких опікується ЖЕК.

Дивлячись на те, як погарнішав колишній гуртожиток, співвласники інших багатоквартирних будинків у Луцьку теж почали об'єднуватись і робити в себе таку ж реконструкцію. Це справді працює: коли і ремонт зроблений, і кредит виплачується, і платіжки менші. Найважче з усього – переконати людей почати діяти, каже голова Ради голів ОСББ міста Луцька Роман Бондарук:

"На жаль, сьогодні свідомість людей ще трошки совдепівська, вони всі чекають, що до них прийде хтось, зробить. Я кажу – не потрібно чекати. Ми чекали, дивіться, скільки років. І щось зробили – ні. Ви повинні самі вставати і робити", – зауважив Бондарук.

У Луцькій міськраді сприяють ініціативним. Сплату відсотків за кредитами на модернізацію житла узяв на себе міський бюджет.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
14.03.2016 17:25
Переглядів573
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
15-07-2018 14-07-2018 13-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг