Земельні аукціони на Волині дозволили на 66 % збільшити вартість прав на землю

У Волинській області з початку року відбулося 15 земельних аукціонів, де пропонувалося взяти в оренду або придбати у власність 40 ділянок загальною площею 841,3 га державної та комунальної власності різного призначення.

Вартість прав на окремі ділянки зросла на 66 %. Сумарно місцеві бюджети отримали 966,2 тисяч гривень надходжень, – повідомили у прес-службі Держгеокадастру України.

На шести аукціонах організатори передали у власність або користування 12 ділянок комунальної власності. Землі загальною площею 156,9 га розташовані у Ковельському, Луцькому, Любешівському, Турійському районах та м. Володимир-Волинський. Стартова ціна прав на землю становила 291,3 тисяч гривень. В результаті конкурентної боротьби між учасниками торгів вартість прав власності та оренди вдалось збільшити на 66%, до 438,8 тисяч гривень.

Отримані кошти перерахують до бюджетів місцевих громад.

Ще на дев'яти торгах в оренду передали 28 ділянок державної власності сільськогосподарського призначення. Інвесторам пропонували взяти в оренду землі на території Ковельського, Ківерцівського, Локачинського, Маневицького, Ратнівського, Старовижівського та Турійського районів Волині. Загальна площа усіх ділянок 684,4 га. За підсумками торгів ціна річної оренди становила 527,4 тисяч гривень (стартова ціна 509,3 тисяч гривень).

"Земельні торги наразі є максимально прозорим механізмом реалізації прав на землю. Механізм проведення аукціонів мінімізує корупційні ризики та сприяє збільшенню бюджетних надходжень", — наголосив начальник Головного управління Держгеокадастру в Волинській області Василь Василенко.

Довідка: земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України "Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах". Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі "Земельні аукціони".

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
14.03.2016 19:39
Переглядів490
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-08-2018 16-08-2018 15-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг