"Луцькводоканал" запроваджує нові правила розрахунку за воду

Комунальне підприємство "Луцькводоканал" повідомляє про намір незабаром запровадити нові правила розрахунків за послуги водопостачання та водовідведення. Нововведення буде стосуватися усіх без винятку споживачів, у яких встановлений лічильник на холодну воду.

Із 1 червня цього року нарахування за холодну воду буде проводитися згідно нового Положення "Про порядок нарахування плати за спожиті послуги водопостачання та водовідведення із використанням індивідуальних засобів обліку", – поінформували у прес-службі КП "Луцькводоканал".

Відповідно до цього Положення:

1. Споживачі зобов'язані щомісяцяне пізніше 30 числа фіксувати та передавати КП "Луцькводоканал" показник індивідуального засобу обліку (далі - ІЗО) холодної води. Це стосується усіх без виключення споживачів, у яких встановлений лічильник на холодну воду.

2. У разі неотримання показників лічильника від споживача до 30 числа розрахункового місяця, нарахування плати за холодну воду у звітному місяці буде проводитись згідно із середньомісячними показниками лічильника за попередні 3 місяці.

Приклад:

  • споживач не здійснив оплату в поточному місяці.
  • за попередні 3 місяці даний споживач оплачував по 5 м³, 7 м³, 3 м³ відповідно.
  • середньомісячне водоспоживання – 5 м³, тобто (5+7+3)/3
  • в наступному місяці за розрахунковим, виконавець послуг виставить до оплати середньомісячне водоспоживання 5 м³, що відобразиться в квитанції на оплату.

3. У випадку неотримання показників лічильника протягом 6-ти місяців поспіль, коли нарахування плати за послугу проводилося за середньомісячною витратою води, або якщо розхід води за попередні 3 місяці визначити неможливо (відсутність плати за послугу), – нарахування плати за послугу буде проводитись згідно за нормативами (нормами) водоспоживання, затверджених рішенням Виконавчого комітету Луцької міської ради від 29.04.2004р. № 146.

Приклад:

• за попередні 3 місяці споживачем було оплачено по 5 м³, 0 м³, 0 м³ відповідно.

• виконавець послуг в наступному місяці за розрахунковим нараховує плату споживачу згідно затверджених норм водоспоживання (по холодній воді: для споживачів із централізованим гарячим водопостачанням – 5,48 м³ в місяць на 1 особу; для споживачів без централізованого гарячого водопостачання, де є водонагрівачі – 6,39 м³ в місяць на 1 особу).

Приклад: споживач здійснив єдину оплату по лічильнику через 10 місяців з датиприйняття його в експлуатацію за 30 м3 і надалі не сплачував протягом 7-мимісяців. Середньомісячне споживання становило 3 м3 (30 м3: 10 міс.). Із прийняттямв дію Положення, Водоканал буде проводити нарахування по вказаному споживачупо 3 м3 за місяць, до встановлення фактичного показника лічильника.

4. Нарахування плати за послугу за середньомісячною витратою води споживачам, які не повідомляють (фіксують) показники ІЗО, будуть проводитися не більше 6 місяців підряд.

КП "Луцькводоканал" залишає за собою право й обов'язок кожних півроку (не менше ніж один раз в 6 місяців, якщо споживач жодного разу з моменту прийняття в експлуатацію лічильника, а також протягом останніх 6-ти місяців поспіль не подавав показники лічильника) перевірити правильність роботи лічильника. За результатами обстеження складається акт про придатність засобу обліку до подальшої експлуатації та фіксуються його фактичні показники.

6. При незабезпеченні споживачем доступу до лічильника буде створена відповідна комісія, яка складе акт, згідно якого споживача переведуть на нормативний розрахунок.

7. З метою уникнення будь-яких непорозумінь, для участі в комісійному обстеженні лічильників споживачів, КП "Луцькводоканал" буде рекомендувати балансоутримувачам чи управителям багатоквартирних житлових будинків направляти свого представника.

8. У випадку, коли доступ до лічильника був забезпечений і працівник Водоканалу зняв фактичний показник повіреного та справного лічильника, КП "Луцькводоканал" здійснює перерахунок виставленої раніше до оплати суми згідно із знятими фактичними показниками, із врахуванням пільг і субсидій (у випадку їх наявності).

Приклад:

• за зверненням споживача, представники виконавця послуг проводять зняття фактичного показника лічильника в помешканні останнього, із складанням відповідного Акта обстеження.

• виконавець послуг здійснює перерахунок виставленої раніше до оплати суми згідно із знятими фактичними показниками ІЗО, із врахуванням пільг і субсидій (у випадку їх наявності), шляхом внесення відповідних змін в базу даних Міського обчислювального центру (МОЦ).

Примітка:

Згідно з пам'ятками, які надаються споживачам на право користування пільгами та субсидіями, чи їх щорічного підтвердження в органах соціального захисту населення,- вказується обов'язкова вимога щомісяця проводити розрахунки згідно показів лічильників води.

Зі слів начальника відділу збуту КП "Луцькводоканал" Віктора Цвяка - такі зміни пов'язані з тим, що чимало лучан, які мають лічильники на воду не подають фактичні покази, а, відповідно, і не платять за воду.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
16.03.2016 13:56
Переглядів1362
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
15-07-2018 14-07-2018 13-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг